Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

986 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

ZYRTARE – Ja TOP 11 me e mire e SERIE A per sezonin 2017-18: dy lojtare ziklater dhe nje ish!

ZYRTARE – Ja TOP 11 me e mire e SERIE A per sezonin 2017-18: dy lojtare ziklater dhe nje ish!
Inter Club Staff

Dje ne mbremje eshte zyrtarizuar skuadra me e mire e Serie A per sezonin qe lam pas.

Ky cmim jepet nga AIC (Shoqata e Lojtareve Profesionist Italian) dhe mbeshtetet nga Federata Italiane e Futbollit.

Cmimi u dha dje gjate Gran Gala te Futbollit Italian qe eshte ekuivalente me PFA Awards.

Ne kte formacion te perzgjedhur mund te shohim dy lojtare qe luajne aktualisht tek Interi dhe nje ish-lojtar zikalter qe ka luajtur vitin e kaluar tek Interi.

KY ESHTE TOP 11:

Alisson (Roma);

Cancelo (Inter),

Koulibaly (Napoli),

Chiellini (Juventus),

Image result for chiellini brutto

Alex Sandro (Juventus);

Image result for alex sandro

Pjanic (Juventus),

Milinkovic-Savic (Lazio),

Nainggolan (Roma);

Dybala (Juventus);

Icardi (Inter),

Immobile (Lazio)

Image result for immobile lazio

Ashtu si e cekem edhe me lart, ne kete liste jane prezent 2 lojtare aktual te skuadres zikalter dhe nje ish-lojtar zikalter.

Por Nainggolan e ka marre kete cmim si nje lojtar i Romes per shkak te sezonit te vjetshem dhe Cancelo si nje lojtar i Interit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.