Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

507 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

ZYRTARE – Kunderpergjigjet Inter per artikullin e Sole 24 Ore: “Nje artikull qe demton imazhin. Ne do te…”

ZYRTARE – Kunderpergjigjet Inter per artikullin e Sole 24 Ore: “Nje artikull qe demton imazhin. Ne do te…”
Inter Club Staff

Interi replikon keshtu me ane te nje komunikate zyrtare per shtyp artikullin qe u publikua sot nga Il Sole 24 Ore.

MILANO – Duke ju referuar asaj qe u shfaq ne daten 1 mars 2018 ne faqet e Il Sole 24 Ore, F.C. Internazionale Milano S.p.A deshiron qe te saktesoje se bilanci i sezonit i cili eshte i konsoliduar sipas Koditi Civil dhe se ka ne permbajtje te saj nje sere te dhenash dhe informacionesh te cilat jane shume ndryshe nga ato qe jane shkruar ne artikull te cilat jane jashte normales dhe jane interpretime qe prekin imazjhin e klubit qe cdo dite punon duke respektuar ligjin italian dhe normat rregulluese nga Federata Italiane e Futbollit.

Bilanci i mbyllur ne 30 qershorin e kaluar, eshte aprovuar me pare nga organet e klubit te cilat jane kompetente, me pas nga asambleja e ortakeve dhe ka kaluar me sukses verifikimin nga Co.Vi.So.C.

Klubi konsideron si te nje rendesie paresore respektin e ligjit dhe normativave ne fuqi per sa i perket bilanceve dhe do te mare masa menjehere per te mbrojtur punonjesit e saj por edhe imazhin e klubit dhe te gjithe te treteve te perfshire. Nderkohe klubi deshiron te beje me dije se cdo e dhene apo informacion per sa i perket bilancit dhe hapave qe ndiqen per ta certifikuar dhe verifikuar jane transparente dhe te verifikueshme.

Kjo komunikate eshte publikuar disa momente me pare nga Inter.it.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.