Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,962 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

ZYRTARE – Lista EL, konfirmohen disa perjashtime te lojtareve. Candreva dhe Banega ne liste

ZYRTARE – Lista EL, konfirmohen disa perjashtime te lojtareve. Candreva dhe Banega ne liste
Bujar Berishaj

Ashtu sic eshte thene edhe ne oret e fundit, ne listen e lojtareve qe Interi ka dorezuar te UEFA per fazen e grupeve te Europa League ka pasur disa perjashtime te lojtareve.

Ne listen e prezentuar nga klubi zikalter, per arsye ekonomike lidhur me FPF jane perjashtuar emrat si Joao MarioGabriel Barbosa ‘Gabigol’Geoffrey Kondogbia dhe Stevan Jovetic. Ne vazhdim eshte lista komplete ashtu sic shihet edhe te sajti zyrtar i Interit:

LISTA A 
Marco ANDREOLLI
Cristian Daniel ANSALDI
Ever BANEGA
Tommaso BERNI
Jonathan BIABIANY
Marcelo BROZOVIC
Antonio CANDREVA
Juan Pablo CARRIZO
Eder CITADIN MARTINS
Danilo D’AMBROSIO
Samir HANDANOVIC
Mauro Emanuel ICARDI
Gary Alexis MEDEL SOTO
Felipe MELO DE CARVALHO
Joao MIRANDA DE SOUZA FILHO
Jeison MURILLO
Yuto NAGATOMO
Rodrigo PALACIO
Ivan PERISIC
Andrea RANOCCHIA
Davide SANTON

LISTA B 
Loris ZONTA
Michele DI GREGORIO
Axel BAKAYOKO
Senna MIANGUE
Ionut Andrei RADU
Andrea PINAMONTI
Assane Demoya GNOUKOURI (nga 18.09.2016)

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.