Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

580 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

ZYRTARE – Longo i thote lamtumire Interit, shitet ne Spanje te Huesca

ZYRTARE – Longo i thote lamtumire Interit, shitet ne Spanje te Huesca
Bujar Berishaj

Samuele Longo nuk eshte me nje lojtar nen pronesine e Interit.

E tashme per kete gje ka ardhur edhe vet zyrtarizimi nga ana e klubit qe konfirmon largimin e sulmuesit italian drejt Spanjes me destinacion Huescan.

Ore me pare flitej per nje huazim me te drejte blerje ne favorin e klubit spanjoll por duket se e verteta eshte ndryshe me lojtarin qe eshte transferuar atje si huazim me obligim blerje.

Huesca kete sezon do te garoj ne La Liga pasi ka ardhur nga Segunda Liga e Spanjes, nderkohe kjo eshte edhe komunikata zyrtare nga ana e Interit:

“FC Internazionale Milano komunikon qe ka shitur sulmuesin e vitit te lindjes 1992 Samuele Longo te shoqeria S.D. Huesca. Longo transferohet te shoqeria spanjolle me titull te perkohshem per nje vit me obligim blerje”.

Samuele Longo shihej si nje nga sulmuesit me premtues tek te rinjte e Interit por asnjehere nuk arriti te deshmoj te gjitha vlerat e tij i penguar shpesh edhe nga demtimet.

Se bashku me Andrea Stramaccionin dhe te rinjte tjere te Inter Primavera ne vitin 2012 korri suksese te medha duke fituar edhe kompeticion NextGen Series qe njihej edhe si Champions League e te rinjeve.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.