Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

476 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

ZYRTARE – Mauro Icardi grumbullohet ne listen paraprake: ja lista e plote! Lautaro Martinez…

ZYRTARE –  Mauro Icardi grumbullohet ne listen paraprake: ja lista e plote! Lautaro Martinez…
Inter Club Staff

Konfirmohen zerat e para pak oreve te cilet e shihnin kapitenin e Interit ne listen e te para-grumbulluarve tek Argjentina e Sampaolit. 

Sot, kjo sepse ishte edhe dita e fundit e percaktuar nga FIFA, tranjeri i Argjentines ka bere publike listen me te paragrumbulluarit e kombetares albiceleste qe do te jene ne gare per nje vend ne listen perfundimtare qe do te luajne me ngjyrat e kombetars Amerikano Latine ne Boterorin e Rusise 2018.

Icardi e Lautaro nei preconvocati di Sampaoli: lunedì la lista definitiva

Konfirmohet keshtu zyrtarisht edhe prezenca e Mauro Icardit ne listen e te paragrumbulluarve te Sampaolit.

Ne kete liste eshte edhe blerja me e re e Interit, Lautaro Martinez por edhe Diego Perotti sebashku me Agueron, Messin, Higuain dhe Dybala.

Eshte parashikuar qe te henen e ardhshme ne Ezeiza (ora 13 lokale, 18:00 me shqiptaren) te mbahet edhe konferenca per shtyp ku ish tranjeri  i Sevillas do te zyrtarizoje 23 lojtaret qe do te bejne pjese ne listen perfundimtare te Argjentines.

Per tu theksuar, se ne kete liste fillestare bejne pjese shume futbolliste te Serie A: FazioPezzella, Biglia, Dybala, Perotti, Higuain Ansaldi por edhe nje ish-interist si Banega.

Kjo eshte foto e postuar nga vete faqja zyrtare e Federates se Argjentines me listen e te grumbulluarve:

Image may contain: text

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.