Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | June 24, 2019

Scroll to top

Top

595 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

ZYRTARE – Nje miqesore per Spallettin: Interi do te perballet me Zenit, ja orari dhe data e ndeshjes

ZYRTARE – Nje miqesore per Spallettin: Interi do te perballet me Zenit, ja orari dhe data e ndeshjes
Inter Club Staff

Ka nje miqesore te re per Interin ne kete vere.

Ne fakt, miqesorja e re e programuar per Interin e Luciano Spallettit, nderthur te tashmen, te ardhmen dhe te kaluaren e tranjerit zikalter.

Interi do te perballet keshtu kunder Zenitit te Shen Petersburgut ne 21 korrik ne Pisa ne oren 20:00.

Kjo eshte komunikata zyrtar e klubit per kete miqesore:

“Miqesore me plot kujtime per Luciano Spallettin dhe Interin: zikalterit do te perballen me 21 korrik ne Pisa kunder Zenitit. Skuadra ruse eshte stervitur nga tranjeri toskan nga 2009 deri ne 2014 me te cilet ka fituar edhe dy kampionate, nje kupe te Rusise dhe nje Superkupe.”

Nderkohe, ky eshte kalendari i miqesoreve te tjera te zyrtarizuara per Interin kete vere:

Inter-Lugano, 14 korrik. 

ZYRTARE – Vendoset ndeshja e pare miqesore e Interit per sezonin e ri!

Inter-Sion, 18 korrik. 

Image result for sion inter dimarco

Inter-Sheffield United, 24 korrik

CdS - Nuova amichevole in calendario: il 24 luglio contro lo Sheffield Utd al Bramall Lane

Inter-Chelsea, 28 korrik (e vlefshme per International Champions Cup)

Image result for inter chelsea

Inter-Sevilla, 04 gusht (e vlefshme per International Champions Cup)

Inter-Atletico, 11 gusht (e vlefshme per International Champions Cup)

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.