Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

380 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

ZYRTARE – Paulinho eshte lojtar i Tottenham

ZYRTARE – Paulinho eshte lojtar i Tottenham
Xhorxh Gellci

Tratativa, dihej, kishte arritur ne fazat perfundimtare prej kohesh, por tani ka ardhur edhe komunikimi zyrtar i Tottenham: Paulinho, mesfushor i Corinthians dhe i kombetares braziliane, i ndjekur nga Interi prej shume kohesh, transferohet ne Londer. Lajmerimi eshte publikuar ne profilin Twitter te Spurs, qe japin edhe deklaratat e para te lojtarit:

Jam shum i lumtur qe jam tek Tottenham, te bej pjese e nje klubi te rendesishem si Tottenham eshte nje nder per mua dhe per karrieren time.

Lojtari eshte ndjekur nga Interi per dy vjet, por ne fillim ka refuzuar duke mos dashur te largohet nga Corinthians sepse donte te luante Kupen e Konfederatave dhe Boterorin per Klube, te cilat i fitoi te dyja. Kete merkato, e ka shprehur shume qarte se ishte i gatshem te bashkohej me Interin, por ekipi zikalter kishte ndryshuar objektiva. Ketu mbyllet telenovela me e gjate e merkatos zikalter.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.