Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 27, 2020

Scroll to top

Top

694 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

ZYRTARE – Perisic kalon tek Bayern Munich: ja shifrat dhe detajet e operacionit

ZYRTARE – Perisic kalon tek Bayern Munich: ja shifrat dhe detajet e operacionit
Inter Club Staff

Nepermjet profileve zyrtare te saj, Bayern Munich ka lajmeruar pak me pare ne menyre zyrtare se eshte blere nga Interi lojtari kroat, Ivan Perisic. 

Lojtarin nen-kampion bote do te transferohet ne Bavari ne huazim deri ne qershor te vitit 2020 me te drejte blerje ne favor te Bayern Munich.

“Ivan do te na ndihmoje me eksperiencen e tij te madhe nderkombetare – ka thene drejtori sportiv Hasan Salihamidzic -.”

“Eshte nje lojtar shume i forte teknikisht dhe fleksibel ne repartin sulmues. Jam i bindur qe do te integrohet shume shpejt sepse e njeh shume mire Bundesligen dhe tranjerin toke Niko Kovac.”

Por si eshte formula e transferimit te Ivan Perisic nga Interi tek Bayern Munich dhe sa para kane perfituar zikalterit nga ky operacion?

Sipas La Gazzetta dello Sport, zikalterit kane arritur te arketojne menjehere vetem nga huazimin shifren prej 5 milione eurosh.

Nderkohe, nese Bayern Munich do te deshiroje te transferoje perfundimisht Ivan ne fund te huazimit, e drejta e blerjes e caktuar eshte 20 milione euro.

Por nuk perjashtohet as mundesia qe te kete nje gentleman agreement ndermjet dy klubeve qe Bayern Munich ne fund te sezonit ta bleje lojtarin, e njejta gje qe ka ndodhur ne te kaluaren me Bayern Munich dhe Interin kur Shaqiri u huazua ne Milano ne huazim me te drejte blerje por ky i fundit doli nga planet e Interit, por zikalterit e blene nga Bayern sepse keshtu ishte rene dakort verbalisht.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.