Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

584 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

ZYRTARE – Real Madrid publikon lajmin e keq: “Ndaj Interit do te mungojne 3 TOP PLAYER: ja lista e plote.”

ZYRTARE – Real Madrid publikon lajmin e keq: “Ndaj Interit do te mungojne 3 TOP PLAYER: ja lista e plote.”
Inter Club Staff

Asgje per te bere per Karim Benzema: Zidane do te duhet te heqe dore nga francezi per ndeshjen e neserme ndaj Interit.

Sulmuesi i Real Madrid nuk ja ka dale dot qe te rekuperohet ne kohe dhe ka mbetur keshtu ne Madrid dhe jashte listes se lojtareve te grumbulluar.

“Demtimi i tij dukej dicka e vogel, por francezi me sa duket do te qendroje akoma jashte fushave te lojes.”

“Demtimi i pesuar ne daten 8 nentor ka qene me i madh nga sa u duk ne fillim, dhe kofsha e tij ka ende dhimbje.”

Keshtu tregon La Gazzetta dello Sport, e cila vazhdon edhe me tej duke cituar komunikaten e djeshme zyrtare te Real Madrid:

“Numri 9 i Real Madrid do te jete jashte ndeshjes ndaj Interit, po ashtu si Miliato, Jovic, Sergio Ramos, Valverde dhe Odriozola.”

“Ne total, jane tre TOP PLAYER jashte formacionit te Real: Benzema, Sergio Ramos dhe Valverde. Pra, nga nje titullar i pazevendesueshem per cdo repart.”

“Nderkohe, Casemiro eshte i grumbulluar por nuk eshte aspak ne forme: ai sapo eshte rikthyer nga Covid19, dhe nuk stervitet me shoket prej me shume se dy javesh.”

“Zizou nderkohe ne sulm ka vetem Mariano Diaz (qe shenoi ndaj Villareal), qe ne kete pike do te luante nga minuta e pare.”

FORMACIONI I MUNDSHEM I REAL MADRID (4-2-3-1): Courtois; Carvajal, Varane, Nacho, Mendy; Modric, Kroos; Asensio, Hazard, Vinicius; Mariano Diaz.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.