Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

371 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

ZYRTARE – Roberto Mancini grumbullon tre lojtare te Interit ne Europian: ja lista e plote!

ZYRTARE – Roberto Mancini grumbullon tre lojtare te Interit ne Europian: ja lista e plote!
Inter Club Staff

Sapo ka mbaruar edhe faza e pergatitjeve per Europianin dhe pasi ka dale ne pah lista e te para-grumbulluarve, duket se pritja ka marre fund tashme.

Diten e djeshme me te mbaruar “Nata e Kalter” ne Rai nje qe i ishte dedikuar Kombetares Italiane, Federatat Italiane e Futbollit ka bere me dije listen me 26 lojtaret e grumbulluar.

Ne mesin e tyre natyrisht nuk mungojne as lojtaret e Interit, te cilet do te jene ne total tre (aq sa ishte parashikuar te ishin qe ne fillim).

Por duket se ka pasur shume zhgenjim per tre lojtaret e perjashtuar: Gianluca Mancini, Matteo Pessina dhe ish-zikalterit Matteo Politano ku ne vendin e tij u fut Giacomo Raspadori.

Kjo ka qene edhe lista e plote me lojtaret e grumbulluar: 

Portiere: Gianluigi Donnarumma (Milan), Alex Meret (Napoli), Salvatore Sirigu (Torino);

Mbrojtesa: Francesco Acerbi (Lazio), Alessandro Bastoni (Inter), Leonardo Bonucci (Juventus), Giorgio Chiellini (Juventus), Giovanni Di Lorenzo (Napoli), Emerson Palmieri (Chelsea), Alessandro Florenzi (Paris Saint Germain), Leonardo Spinazzola (Roma), Rafael Toloi (Atalanta);

Mesfushore: Nicolò Barella (Inter), Bryan Cristante (Roma), Frello Jorge Luiz Jorginho (Chelsea), Manuel Locatelli (Sassuolo), Lorenzo Pellegrini (Roma), Stefano Sensi (Inter), Marco Verratti (Paris Saint Germain);

Sulmues: Andrea Belotti (Torino), Domenico Berardi (Sassuolo), Federico Bernardeschi (Juventus), Federico Chiesa (Juventus), Ciro Immobile (Lazio), Lorenzo Insigne (Napoli), Giacomo Raspadori (Sassuolo).

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.