Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

712 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

ZYRTARE – Sabatini largohet perfundimisht: Ja komunikata e klubit

ZYRTARE – Sabatini largohet perfundimisht: Ja komunikata e klubit
Inter Club Staff

Tashme nuk ka asnje dyshim, Sabatini largohet perfundimisht.

Pak minuta me pare, Suning ka zyrtarizuar gjithcka me nje komunikate per shtyp.

Pas zerave te djeshem dhe fjaleve te drejtuesit qe linin shume pak marzh interpretimi, tashme eshte zyrtare.

Walter Sabatini nuk eshte me drejtor teknik i Suning Sports.

Si pasoje, ai i jep lamtumiren . edhe Interit, me Piero Ausilion qe mbetet i vetmi pergjegjes i merkatos se Interit.

Ja komunikata zyrtare:

“Suning Sports dhe Sabatini kane arritur nje marreveshje per mbylljen e parakoheshme te kontrates qe i lidh te dyja palet.”

“Sabatini nuk do te mbuloje me rolin e drejtuesit teknik te Suning Sports. Klubi i uron sukses sa me te madh ne te ardhmen e tij.”

Largimi i Sabatinit nga Suning Group vjen vetem pak ore pasi nga Jiangsu Suning u largua Fabio Capello.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.