Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,268 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

ZYRTARE – Spalletti grumbullon 20 lojtare dhe habit te gjithe: ndaj Eintracht Frankfurt eshte grumbulluar edhe Marcelo Brozovic

ZYRTARE – Spalletti grumbullon 20 lojtare dhe habit te gjithe: ndaj Eintracht Frankfurt eshte grumbulluar edhe Marcelo Brozovic
Inter Club Staff

Kesaj here, ndryshe nga prag ndeshjet e tjera, nuk eshte se ka pasur shume pritshmeri per listen e te grumbulluarve te Interit per ndeshjen e neserme. 

Kjo sepse Interi eshte me shume mungesa ndaj Eintracht Frankfurt.

Disa mungojne per shkak te demtimeve, disa per shkak te skualifikimit me kartona, disa per shkak te Listes UEFA por edhe Icardi per shkak te problemeve qe ka me shoqerine edhe pse zyrtarisht thote se ndjen dhimbje ne gju.

Por keshtu, ne prag te UEFA Europa League, Luciano Spalletti ka grumbulluar 20 lojtare zikalter per ndeshjen e kthimit kunder Eintracht Frankfurt qe eshte ne program te luhet neser ne oren 21:00.

Kjo eshte lista e plote e te grumbulluarve:

Portiere: 1 Handanovic, 27 Padelli, 46 Berni;

Mbrojtesa: 6 De Vrij, 13 Ranocchia, 21 Cedric Soares, 33 D’Ambrosio, 37 Skriniar, 67 Zappa;

Mesfushore: 8 Vecino, 20 Borja Valero, 40 Gavioli, 44 Perisic, 60 Schirò, 77 Brozovic;

Sulmues: 11 Keita, 16 Politano, 68 Merola, 70 Esposito, 87 Candreva.

Surpriza e vertete ne kete liste eshte grumbullimi i Marcelo Brozovic i cili doli i demtuar ne fundjave nga fusha e lojes per shkak te nje problemi muskular.

Por natyrisht nje surprize e bukur jane edhe pese lojtaret e Primaveres zikalter te grumbulluar ne kete ndeshje si Zappa, Gavioli, Schiro, Merola dhe Esposito.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.