Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

283 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

ZYRTARE – Torino vjen ne Milano me 4 mungesa prej Covid19: ja emrat!

ZYRTARE – Torino vjen ne Milano me 4 mungesa prej Covid19: ja emrat!
Inter Club Staff

Jane 23 lojtaret e grumbulluar nga Torino per ndeshjen e tyre ndaj Interit diten e neserme ne stadiumin zikalter Meazza.

Ndeshja do te luhet ne oren 15:00 dhe kesaj radhe ndeshja ne Itali do te transmetohet nga DAZN Italia, dhe jo nga Sky Sport.

Nderkohe, pak minuta me pare eshte zyrtarizuar edhe liste e plote e lojtareve te grumbulluar nga tranjeri i Torinos, Giampaolo.

Ne kete liste ka kater mungesa per skuadren e Torinos, dhe behet fjale per kater lojtare te infektuar me Covid 19.

Kjo eshte edhe lista e plote:

PORTIERI: MILINKOVIC-SAVIC, ROSATI, SIRIGU

DIFENSORI: ANSALDI, BREMER, BUONGIORNO, IZZO, LYANCO, MURRU, NKOULOU, RODRIGUEZ, SINGO

CENTROCAMPISTI: KRYEZIU (numero di maglia 96), LINETTY, MEITE, RINCON, SEGRE

ATTACCANTI: BELOTTI, BONAZZOLI, EDERA, MILLICO, VERDI, ZAZA

Keshtu, sipas asaj qe vihet re nga mungesat, lojtaret e prekur me Covid19 ne skuadren e Torinos jane Gojak, Vojvoda, Lukic dhe Ujkani.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.