Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

912 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

ZYRTARE – Vendoset ndeshja e pare miqesore e Interit per sezonin e ri!

ZYRTARE – Vendoset ndeshja e pare miqesore e Interit per sezonin e ri!
Inter Club Staff

MILANO – Ndeshja e pare e Interit e sezonit te ri 2018-19 do te zhvillohet jo shume larg Milanos.

Kundershtaret e pare per Interin ne kete sezon do te jene zvicerianet e Luganos!

Ajo do te zhvillohet vetem disa kilometra pertej kufirit me Zvicren ne stadiumin Stadio Cornaredo ne Lugano per te qene ekzakt.

Zikalterit do te perballen keshtu me skuadren e Super Leagues zviceriane ne daten 14 Korrik ne oren 20:00 me oren shqiptare.

Ndeshja do te jete nje eveniment special per te dy klubet sepse ato do te takohen per kete miqesore dhe do te luajne per kupen qe do te quhet “110 Summer Cup” dhe kjo eshte dizenjuar per te festuar ditelindjen speciale te te dyja klubeve qe mbushin 110 vjec.

Biletat per kete ndeshje do te dalin ne shitje te premten e 15 qershorit nga ora 17:00 ne portalin www.fclugano.com dhe ne pikat Ticketcorner.

Kalendari i veres per skuadren e Luciano Spallettit do te konfirmohet ne ditet ne vazhdim me zyrtarizime te tjera te cilat do te konfirmohen njera pas tjetres.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.