Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

799 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

ZYRTARE – Vjen zyrtarizimi nga ana e Interit: “Mirsevjen Taider. Tani jemi gati te…”

ZYRTARE – Vjen zyrtarizimi nga ana e Interit: “Mirsevjen Taider. Tani jemi gati te…”
Inter Club Staff

“Cfare eshte per mua Interi? Nje skuader shume e madhe qe ka fituar gjithcka, jam shume i lumtur”. Me keto fjale Saphir Taider nis aventuren e tij tek Interi qe e mer nga Bologna ne bashkpronesi.

CURRICULUM VITAE – Ka lindur ne Castres, 29 shkurt 1992, francez i naturalizuar, por algjerian me origjine (luan ne kombetaren e madhe qe nga marsi i 2013. Roli i tij eshte mesfushor, ka debutuar si profesionist ne Ligue 1 me Grenoble ne vitin 2010, ndersa ne sezonin pasardhes ka luajtur ne Ligue 2 ku ka koleksionuar 25 ndeshje dhe nje gol ne kampionat. Pasi i mbaroi kontrata Taider vjen ne Itali tek Bologna: 51 ndeshje dhe 5 gola me bluzen kuqeblu perpara se te transferohet tek klubi zikalter.

“I gjithe Interi dhe te gjithe tifozet zikalter i japin mirseardhjen Sapir, dhe jemi gati te arrijme sebashku te gjithe obiektivat”, shkruan Interi ne faqen e saj zyrtare. MIRSEVJEN SAPHIR!

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.