Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

820 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

ZYRTARE – Xiaomi behet partner i Interit: ja detajet

ZYRTARE – Xiaomi behet partner i Interit: ja detajet
Inter Club Staff

Interi ne vitet e fundit ka pasur gjithmone shqetesim per Fair Play Financiar, por ne nje menyre apo ne nje tjeter ja ka dale gjithmone te jete ne rregull me dokumentacionin dhe bilancin kur vinte puna te dilte perpara UEFA-s. 

Qe ne kohen e Thohir, zikalterit ja kishin arritur disa here te mos i thyenin rregullat, por edhe me pas me Suning vjet por edhe kete vit, kur zikalterit kishin nje deficit mjaft te madh, ja arriten qe te mbushnin vrimat ne bilanc me sponsora nga Kina dhe sponsorizimin e qendres stervitore Appiano Gentile qe u quajt “Qendra Stervitore Suning ne Appiano Gentile ne kujtim te Angelo Morattit” si dhe qendra stervitore e te rinjve Giacinto Facchetti qe u quajt “Qendra Stervitore Suning ne kujtim te Giacinto Fachettit’. 

Keto dy levizje shume te bukura, arriten te sillnin diku tek 30 milione euro ne sezon per Interin direkt nga pronaret e saj, por me nje kontrate sponsorizuese.

Per te mos harruar as sponsorizimin ne bluzat e stervitjes, ku Suning eshte sponsor teknik. 

Por nuk mbaroi me kaq: shume marreveshje te tjera sponsorizuese jane lidhur me kompani te tjera kineze qe tek ato qe shesin elektroshtepiake e deri tek ato kompani qe tregetojne edhe vere me logon e Interit. Me pak fjale, tregu aziatik e nxori nga situata Interin vjet pa shitur asnje lojtar te madh por edhe kete sezon gjithashtu, ku plusvalencat u arriten vetem nepermjet lojtareve te primaveres dhe sponsorave nga Kina.

Sponsori me i ri ne shtepine zikalter eshte kompanina gjigande Xiaomi, e cila kohet e fundit ka hapur edhe nje dyqan ne Milano.

Vlen per tu permendur fakti qe Icardi ka marre pjese ne disa evente ne Milano per Xiaomi si dhe ka nenshkruar nje kontrate me ta vetem disa muaj me pare.

Kjo foto eshte bere pikerisht ne nje nga eventet ne Milano.

Gjithesesi, pikerisht sot eshte zyrtarizuar marreveshja e radhes per Interin me Xiaomin ne Kine.

Ne fakt behet fjale per Xiaomi Roborock e cila eshte bere zyrtarisht partner i Interit ne Kine.

Roborock technology Xiaomi eshte nje shoqeri ne kerkim te zhvillimit te aparaturave inteligjente dhe ekologjike te Xiaomi. Ekskluzivisht ka filluar edhe shitaj e produkteve ne onlinesuning.com dhe do te jete e disponueshme qe prej 14 korriku ne te gjithe tregun kinez duke filluar nga 2999 yan (389 euro).

Sa here zikalterit kane veshtiresi me financat, eshte Suning qe nderhyn per te vene gjithcka ne vije dhe shpeton Interin nga ndonje sanksion i mundshem i UEFA-s, pavarsisht veshtiresite e medha me qeverine Kineze qe ka bllokuar investimet jashte Kines sidomos ne sport.

Gjithesesi, per momentin siguria me e madhe qe ka Interi eshte pikerisht SUNING.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.