Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 22, 2020

Scroll to top

Top

363 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

ZYRTARE – Zbulohen shifrat: Ja sa ka paguar Interi per Vidal, Marotta ka bere nje kryeveper!

ZYRTARE – Zbulohen shifrat: Ja sa ka paguar Interi per Vidal, Marotta ka bere nje kryeveper!
Inter Club Staff

Arturo Vidal nga dita e djeshme eshte nje lojtar i Interit me te drejta te plota pas nje ndjekjeje te gjate.

Mesfushori kilian eshte transferuar keshtu tek zikalterit me titull perfundimtar nga Futbol Club Barcellona.

Ne kete menyre, sapo vizitat mjekesore kane kaluar me sukses, Interi ka zyrtarizuar edhe blerjen e tij ne kanaket e saj zyrtare dhe ne rrjetet sociale.

Por nga ana tjeter, ka qene Barcelona ajo qe ka zbuluar ne menyre zyrtare te gjitha shifrat e ketij operacioni.

Keshtu, sipas shifrave te Barcelones, Vidal ka ardhur tek Interi me titull perfundimtar por Interi nuk ka paguar asgje.

Pra Vidal eshte transferuar gratis. Nderkohe, ne kontrate parashikohen rreth 1 milione euro bonuse te cilat jane te ndara dhe jane te mundshme.

Bonuset jane te tipit nese Interi fiton kampionatin, nese Vidal shenon me shume se 10 gola. Pra, ne kete forme.

Kjo goditje nga Marotta eshte cilesuar nga shume specialiste te fushes si nje kryeveper duke pare se ne te vertete eshte nje transferim me 0+1 milione euro.

Pra Interi ne bilanc do e shenoje Vidal nje parameter zero e nese Vidal kap edhe ato bonuse, do te thote se Interi do te jete shume e lumtur ti paguaje sepse zikalterit do te kene arritur suksese me kilianin.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.