Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | December 1, 2020

Scroll to top

Top

3,900 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Spaletti: “Perisic? Do e ndaloja me force largimin e tij. Icardi…”.

Spaletti: “Perisic? Do e ndaloja me force largimin e tij. Icardi…”.
  • On 28/07/2017, 16:08

Luciano Spalletti ka folur ne konferencen perpara ndeshjes se neserme kunder Chelseas. I pyetur mbi Perisic eshte pergjigjur: “Ka patur disa situata te cilat nuk i kam ndjekur. Diskutimi per mua eshte i mbyllur, pasi me pyesni ne cdo moment per te. Sa me shume kalojne ditet aq me e veshtire behet per te gjetur dike tjeter ne rolin e tij, une do e mbaja me force nese do largohej (qesh).

Per skuadren: “Deri tani nuk jam i surprizuar, gjithmon e kam then se gjithcka eshte ne doren tone, jemi ne qe duhet te nxjerim me te miren nga lojtaret qe kemi. Kualiteti nuk na mungon, por jemi akoma ne hapat e pare. Te gjithe flasin per rezultatet, por per mua eshte me e rendesishme ajo qe kam pare, skuadra eshte mire”.”.

 “Mua nuk me interesojne procedurat. Une di cili eshte pozicioni im, te njoh mire futbollistet e mi dhe te bej tifozet e Inter te lumtur duke ju dhen ate qe presin nga ne. Dua te perfundoj ate qe kam per detyre, te punoj me ndergjegjie te paster, kjo eshte me e rendesishmja”.

Kampionati: “Sipas meje jane shume skuadra qe kan me shume shanse, Milan sigurisht qe eshte ngritur pasi ka bler lojtare shume te rendesishem. Juve, Napoli e Roma nuk kalohen lehtesishte. Kan edhe trajner shume te mire te cilet din ti karikojne lojtaret e tyre”.

Konkurenca me Konten per pankinen e Inter: “Sot te gjithe harrojne dicka, une di vetem ate qe ndodh me mua, nuk e di cfare ka ndodhur me para e me ke kan kontaktuar drejtuesit. Jam i lumtur qe jam ketu. Gjithcka tjeter vlen shume pak dhe nuk me intereson se cilet kane qen kandidatet e tjere per kete vend”.

Icardi: “Mauro kthehet javen e ardhshme ne grup. Neser do ndryshoj dicka ne formacion, por akoma nuk e kam tamam te qarte”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.