Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 23, 2018

Scroll to top

Top

About Bujar Berishaj

Bujar Berishaj

Bujar Berishaj

Kontakt

Emer Mbiemer (i detyruar):

Email (i detyruar):

Subjekti

Mesazhi juaj (i detyruar):

Ju lutem vendoseni cfare shikoni ketu ne fushen e meposhtmeTo use CAPTCHA, you need Really Simple CAPTCHA plugin installed.


Posts By Bujar Berishaj

Corsera – Notat e sezonit te Interit: komandojne Spalletti e Icardi, Dalbert dhe Candreva…

23/05/2018, 0:52 |

Pas nje sezoni qe eshte mbyllur me buzeqeshje, me me shume drite sesa hije, Corriere dello Sport jep notat e protagonisteve zikalter.

7,5 HANDANOVIC – Ne mesin e me pozitive dhe lojtareve me vazhdimesi. Ndone gabim por shpesh ka qene me … Read More

Nagatomo: “E ardhmja ime? Do te doja te qendroja te Galatasaray! Vitin tjeter…”

22/05/2018, 23:21 |

Ne nje interviste per T-Sport, Yuto Nagatomo ka folur per eksperiencen e tij ne Turqi.

Nje eksperience qe pritet te vazhdoj, me synimin e japonezhit qe tashme eshte i qarte. Te qendroj dhe te vazhdoj te Galatasaray.

“Nese do … Read More

Zhang Jindong: “Kemi luftuar dhe jemi ne CHL, eshte vetem hapi i pare. Jemi duke punuar qe tani per…”

22/05/2018, 22:31 |

Pas kualifikimit ne Champions League ne ndeshjen ndaj Lazios, padroni zikalter Zhang Jindong ka dashur t’i dergoj nje mesazh te gjithe Interit me komplimente per punen e zhvilluar gjate sezonit.

“Dua t’iu uroj per kete arritje! Pas gjashte sezonesh, me … Read More

Gazzetta – Shorti i Champions, ja skuadrat qe mund te bien ne grup! Nuk perjashtohet nje grup i lehte…

22/05/2018, 21:36 |

Mungesa e gjate ne Champions League dhe paraqitjet jo te mira ne Europa League do t’i kushtojne Interit qe te jete ne vazon e katert te shorteve te Champions.

Renditja e klubeve te UEFA nuk fal, edhe pse nuk pritet … Read More

Wanda: “Icardi? Tre klube jane gati te paguajne klauzolen. Ose rinovojme ose…”

22/05/2018, 20:39 |

Gjate intervistes se saj per Radio Metro, agjentja dhe gruaja e Mauro Icardit, Wanda Nara, ka folur per situaten e burrit te saj.

Mauro Icardi qe se bashku me shoke arriten te kualifikohen ne Champions League dhe te shpallet golashenuesi … Read More

Icardi: “Eshte gjithmone Pazza Inter! E ardhmja? Ajo qe dua une eshte…”

21/05/2018, 0:32 |

Kapiteni i Interit, Mauro Icardi ka komentuar keshtu per mikrofonat e Rai Sport rikthimin e Interit ne Champions League:

“Sonte ka qene nje ndeshje qe e dinim qe ishte e veshtire, por e dinim qe edhe mund t’ia dilnim. Qe … Read More

NOTAT – INTER I CMENDUR! Vecino, gol me vlere te madhe. Brozo eshte epik, Spalletti…

21/05/2018, 0:05 |

Fitore, tre pike dhe eshte Champions. Spalletti dhe djemte e tij heshtin Olimpicon dhe arrijne te dergojne Interin ne Champions. Keto jane notat e Lazio 2-3 Inter:

HANDANOVIC 6 – E pamundshme te bej dicka te devijimi i Perisic, por eshte … Read More

fcinternews.it – Cila eshte e ardhmja e Joao Mario? Kia Joorabchin ne levizje: lojtari i eshte ofruar…

20/05/2018, 17:39 |

Aventura e Joao Mario ne Angli ka perfunduar dhe tashme ai duhet te gjej nje destinacion te ri.

Kjo sepse ai nuk duket te bej pjese ne planet e Interit dhe rreth destinacionit te tij te ri ka filluar te … Read More

CdS – Icardi, kapiteni gati te thyej tabune Olimpico per Championsin dhe titullin e golashenuesit

20/05/2018, 14:23 |

Edhe Corriere dello Sport fokuson vemendjen te Mauro Icardi, njeriu nga i cili interistat presin golat per Champions.

Nje Champions qe e deshiron ai para te tjereve, e deshiron qe prej kur eshte te Interi dhe sonte do te kete … Read More

Lazio-Inter, kthehet Miranda por jo Gaglia. Inzaghi me Felipe Anderson dhe Immobile

20/05/2018, 14:04 |

Mungon vete pergjigjja e fushes per te kuptuar nese do te jete nje sezon i suksesshem ose jo, nese Interi do jete ne Champions League apo Europa League.

Keshtu zikalterit jane gati te luajne te ardhmen e tyre me rikthimin … Read More

Matrix: “5 maji 2002? Gjithcka e pregaditur. Orsato? Ose eshte qorr ose nuk do te shoh! De Vrij…”

20/05/2018, 12:29 |

“Eshte nje mundesi e madhe per t’u mos u humbur. Ky eshte nje kampionat, jo turne me eliminim. Duhet falenderuar Crotone e Zengas, qe tani rrezikon shume. Motoja ime eshte: ‘Nuk ka perfunduar derisa nuk ka perfunduar’”.

Jane fjalet e … Read More

Spalletti: “Meritojme te luajme kete ndeshje, askush nuk deshiron te largohet. Dua nje Inter agresiv qe…”

19/05/2018, 23:46 |

Eshte konferenca e fundit ajo e Luciano Spallettit qe sot ka folur ne Appiano Gentile para ndeshjes me Lazion. Keto jane fjalet e tij:

Keni thene qe besoni 100% per kualifikimin ne Champions. Ku lind kjo bindje? “Nga fakti qe … Read More

Eto’o: “Pas Inter 3-1 Barcelona kujtoj Piquen qe afrohet dhe me thote: ‘Hej, ne Camp Nou…'”

19/05/2018, 21:58 |

Samuel Eto’o, qe i eshte bashkuar shokeve te vjeter ne nje feste per lamtumiren e Andres Iniesta, ka kujtuar ndeshjes Inter-Barca te 2010.

Behet fjale per nje prapaskene me mbrojtesin Gerard Pique sic raporton Marca.

Pas fitores se madhe … Read More

Yuto kampion me Galatasaray ne Turqi, Interi ferkon duart: ja pse

19/05/2018, 21:44 |

Protagonist ne pjesen e dyte te sezonit, pas ardhjes se tij ne huazim nga Interi gjate merkatos se dimrit, Yuto Nagatomo ka fituar skudeton me fanellen e Galatasaray.

Nje fitore ne transferte ne ndeshjen e fundit (me rezultat 1-0) dhe … Read More