Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

110Inter

110 dite deri ne 110 vjetorin e Interit te shoqeruara me 110 histori zikalter.

E FUNDIT NGA GAZZETTA – “Inter-Barcelona, Inzaghi ndryshon gjysmen e lojtareve? Pasiguri e madhe per…”

02/10/2022, 21:29 |

Ne shtepine Inter eshte koha per te menduar per big match te Champions League qe eshte ne program te marten ne darke.

Eshte nej ndeshje qe shihet si thelbesore per fatet e rrugetimit ne Champions League ne kete sezon futbollistik.

Read More

Inter, ne mesin e krizes se madhe vetem nje lajm i mire per Inzaghin: “Me ne fund ai tashme ka…”

02/03/2022, 12:29 |

Eshte nje Inter qe ka nevoje te shpejte per oksigjen, ka nevoje per forca te reja per te ndihmuar skuadren ne rezultatet e saj.

Mbi te gjitha, eshte nje Inzaghi qe deshiron nje sinjal nga djemte qe stervit cdo dite, … Read More

#110Inter – Sukses nderkombetar

05/03/2018, 19:47 |

Ne dashuri nuk shihet mire nese nuk shikon me zemer dhe ndonjehere syte nuk kane te bejne fare. Kjo gje vlen ne maksimum edhe per dashurine sportive: kete gje e di shume mire Andrea Bocelli, kengetar i nje fame boterore, … Read More

#110Inter – Në duart e sigurta të familjes Dellacasa

04/03/2018, 19:44 |

Një familje brenda familjes, për një histori që ka zgjatur mbi 70 vjet. Marrëdhënia mes familjes Dellacasa dhe Interin janë pak të vështira për t’u shpjeguar: kur flitet për masazhatorët në shtëpinë zikaltër, nuk mund të mos flitet për ta, … Read More

#110Inter – INTERNAZIONALE, jo vetëm në emër, por në thelb

03/03/2018, 19:42 |

Pesë kontinente, gjashtëdhjetë shtete, mbi tetëqind Inter Clube dhe 110 mijë anëtarë Senior dhe Junior, në sinkronizim të përsosur me historinë njëqind e dhjetë vjeçare të Klubit. Familja e Inter Club ka bërë hapa gjigandë në më shumë se pesëdhjetë … Read More

#110Inter – San Siro, “La Scala” e futbollit

02/03/2018, 19:39 |

Është e pamundur, që duke u afruar pranë stadiumit San Siro, të mos ndihesh i mrekulluar përpara asaj që duket si një “anije kozmike që ka zbarkuar në periferi të Milanos”, siç përcaktohet nga një gazetë të rëndësishme britanike. Dhe … Read More

#110Inter – Këpucët NIKE, kur në këmbë, ke krahë fluturues

01/03/2018, 19:38 |

Performancat e shkëlqyera, kanë nevojë për pajime speciale. Në shpejtësi të lartë, edhe një milimetër mund të jetë thelbësore për të bërë diferencën. Deri në vitin 1998, këpucët e futbollit kishin qenë një aksesor themelor, por pothuajse i pandryshueshëm nga … Read More

#110Inter – Asnjehere tjeter pa Maiconin

28/02/2018, 19:28 |

Interi që nuk arrin të zhbllokohet dhe ankthi i një Rome në shkëputje. Ndoshta pak e kujtojnë por në sezonin e Tripletes ka pasur një moment ku e gjithë ajo që ishte ndërtuar në shumë muaj rrezikonte të prishej në … Read More

#110Inter – Snajperi i pagabueshëm Wesley Sneijder

26/02/2018, 18:25 |

Në mbrëmjen e 29 gushtit 2009 publiku i San Siros zgurdulloi sytë në mënyrë të pabesueshme gjatë nxemjes së derbyt: në mesin e titullarëve të Interit është Wesley Snejjder, që ka ardhur në Appiano Gentile vetëm dy ditë më parë … Read More

#110Inter – Finalja e madhe e Gianpiero Marinit

25/02/2018, 19:26 |

“Po, mund t’ja dalim”. Këto ishin fjalët e Giampiero Marinit disa ditë përpara ndeshjes së kthimit të finales së Kupës Uefa, ndaj Salzburgut. Ish trajneri i Primaverave, kishte zëvendësuar Osvaldo Bagnolin në pankinën zikaltër, për të mbyllur sezonin 1993-1994. Një … Read More

#110Inter – Diego Milito, Princi që u bë Mbret në mbrëmjen e Madridit

24/02/2018, 18:24 |

Koha e merkatos verore të vitit 2008, kishte skaduar prej 2 minutash, dhe dera e Lega Calcios ishte mbyllur, kur një agjent lëshoi nga brenda një dokument të fundit. Ishte kontrata e Diego Alberto Militos, sulmuesi argjentinas i cili në … Read More

#110Inter – Mirëseerdhe Enzo “Vecio” Bearzot

23/02/2018, 18:23 |

Një lojë me letra në aeroplan, në dyshe me Franco Causion kundër presidentit Pertini dhe Dino Zoff me Kupën e Botës anash. Është ky imazhi më i famshëm i Enzo Bearzot. Sepse nëse mendon për ‘Vecio’ mendja të shkon tek … Read More

#110Inter – Paul Ince, The Governor (Guvernatori)

22/02/2018, 19:23 |

Është një temë delikate, brenda dhe jashtë futbollit, dhe është një e keqe që akoma nuk është çrrënjosur. Një prej lojtarëve të parë që i është dashur të përballet me racizmin ka qënë Paul Ince. Nuk ishte një lojtar i zakonshëm: … Read More

#110Inter – Ruben Sosa, për një grusht golash

21/02/2018, 18:21 |

Mbërritja e Ruben Sosës tek Interi ishte praktikisht një bast. Pikërisht basti mes lojtarit uruguajan dhe presidentit Ernesto Pellegrini. Sulmuesi mengjerash që kishte një gjuajtje shumë të rrezikshme dhe një shpejtësi të admirueshme i bën një propozim numrit një zikaltër, … Read More