Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

830 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter-Sassuolo, Conte zgjedh formacionin? “Surprize ne mesfushe dhe ne mbrojtje: nga minuta e pare…”

Inter-Sassuolo, Conte zgjedh formacionin? “Surprize ne mesfushe dhe ne mbrojtje: nga minuta e pare…”
Inter Club Staff

“Ne jemi te perqendruar”, tha Antonio Conte disa dite me pare por fjalia e duhur duhet te ishte “Ne jemi te hekurt dhe te perqendruar.”

Kjo u pa edhe ndaj Bolognas, ku Interi edhe njehere tjeter kete sezon diti se si te vuante ndaj nje kundershtari te forte.

Por nuk ka me kohe te mendohet per nje ndeshje te kaluares, sepse menjehere perpara eshte nje skuader shume e forte si Sassuolo.

Nderkohe, Conte do te kete zgjedhje te detyruara ne kete sfide, ku do te kete edhe tre mungesa shume te rendesishme.

Ne kete sfide te mungojne per shkak te kartonave dy lojtare: Marcelo Brozovic dhe Alessandro Bastoni, por edhe Ivan Perisic me Kolarov te demtuar (lehtesisht).

Keshtu, Conte po mendon qe te hedhe perseri nga minuta e pare Ranocchian, duke spostuar De Vrij ne te djathte dhe Skriniar ne te majte.

Nderkohe, ne mesfushe, nje surprize e vertete: Stefano Sensi do te jete ai qe do te zevendesoje Brozovic.

Per sa i perket krahut te majte, Darmian duket ne avantazh ndaj Young per te zevendesuar kroatin Perisic.

Formacioni i mundshem pritet te jete ky: Handanovic, De Vrij, Ranocchia, Skriniar, Hakimi, Eriksen, Barella, Sensi, Perisic, Lukaku dhe Lautaro.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.