Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 23, 2017

Scroll to top

Top

Te rinjte

Merkato – Inter, gjithcka e mbyllur per kroatin Karlo Butic!

24/06/2016, 11:04 |

Jo vetem emrat e medhenj dhe jo vetem blerje per te tashmen. Interi mendon edhe per te ardhmen dhe sapo ka mbyllur transferimin e lojtarit Karlo Butic.

Butic eshte i datelindjes 1998 dhe ka kombesi kroate. … Lexo me shume

Primavera: e kane radhen finalet e kampionatit! Interi beson tek Manaj per…

27/05/2016, 11:28 |

Interi debuton sot ne finalet e kampionatit te primaveres dhe kundershtari ne kete faze eshte Palermo, skuadra qe eleminoi zikalterit ne Turneun e Viareggios.

Sot ne darke, ne oren 20:30 ne Modena, do te jete mundesia qe djemte e VecchitLexo me shume

Vecchi: “I kam pergezuar lojtaret, por asgje nuk ka perfunduar. Kembet ne toke dhe…”

07/04/2016, 22:12 |

Ne fund te ndeshjes se fituar ne Juventus Stadium, tekniku i Primaveras zikalter Stefano Vecchi ka folur per mikrofonat e SportItalia:

“I kam pergezuar lojtaret, por ju kam thene qe kjo ishte vetem ndeshja e pare. Kemi … Lexo me shume

Bonazzoli: “Inter, tashme pres shance per te shfrytezuar. Une me Mancio dhe Mazzarri-n…”

11/03/2015, 18:26 |

Gjate transmetimit ‘Calcio&Mercato’ ne SportItalia ka marre cmimin si Lojtari me i Mire Under-21 Italian ne cmimet TMW Awards, Federico Bonazzoli, bomber i Primaveres interiste i shitur tek Sampdoria ne sesionin e kaluar te merkatos rrefen rreth “momentin magjik” qe … Lexo me shume

Inter – Donsah, agjenti: “Eshte gati per nje ekip ‘BIG’, por…”

11/03/2015, 16:06 |

Nje nga zbulimet e sezonit 2014/2015 eshte sigurisht edhe mesfushori Godfred Donsah. Djaloshi ganez eshte vene ne dukje te Cagliari dhe eshte monitoruar me vemendje te madhe nga shume klube te ndryshme “TOP” europiane. Ditet e shkuara edhe Interi ka … Lexo me shume

Viareggio Cup, Inter-Roma ne fushe per nje vend ne finale! Ja formacionet zyrtare…

14/02/2015, 15:03 |

Gjithcka gati ne stadiumin Dei Pini por terreni lojes duket ne gjendje shume te keqe sidomos edhe nga shiu.

Ndeshja ka filluar ne oren 15:00, pra prej pak sekondash dhe do te jete e vlefshme per … Lexo me shume

Bonazzoli: “Fiziku i CR7, e majta e VanPersie, gjuajtjet e Ibras: Po i studioj te gjithe! Me thone se i ngjaj…”

30/10/2014, 20:08 |

Federico Bonazzoli eshte intervistuar eskluzivisht per Sky Sport 24 ne Itali. Lojtari i ri zikalter ka folur per sezonin e tij dhe per Interin. Keto jane fjalet e tij:

“Atalanta eshte nje kujtim i vogel i … Lexo me shume

Ausilio shpjegon arsyen se pse George Puscas nuk eshte perfshire ne listen Europa League…

20/10/2014, 15:26 |

Piero Ausilio, gjate konferences per shtyp sot ka shpjeguar edhe pse George Puscas nuk eshte perfshire ne listen Europa League te Interit. E kunderta ka ndodhur me Bonazzolin i cili eshte ne kete liste.

Ja fjalet … Lexo me shume

Gazzetta thur elozhe per tranjerin Vecchi: “Ka ne dore nje Formula 1 dhe e piloton si Kampion.”

20/10/2014, 15:16 |

Inter Primavera po dominon Kampionatin ne cdo sens. Pas fitores ne Derbyn e djeshem, jane gjashte fitoret rresht qe vlejne nje vend te pare te merituar ne Kampionat me pike te plote.

Gazzetta dello Sport ka … Lexo me shume

5 ndeshje, 13 gola: Puscas, numra te pabesueshem dhe perulesi. I kerkojne nje foto dhe ai…

19/10/2014, 18:38 |

13 gola ne 6 ndeshje. Ose me mire 5 ndeshje sepse kunder Perugias George Puscas nuk ishte (ne ate rast Primavera fitonte 7 me 0 me 4 gola te Bonazzoli, 2 te Ventre dhe nje te Yao). Sulmuesi … Lexo me shume

Puscas: “Ne krah apo ne qender, per mua ndryshon pak. Idhull Ibra. Tre golat ne Derby…”

19/10/2014, 13:33 |

Vijne deklaratat e para nga lojtaret zikalter te Primaveres qe shtypen Milanin me rezultatin 4-1 ne fushen e ketyre te fundit. Ai qe ka folur per mikrofonat e mediave ka qene protagonisti absolut i ndeshjes George Puscas.

Mazzarri ka zgjedhur zevendesuesin e Icardit ndaj Cagliarit. Ndermjet Puscas dhe Bonazzolit, ka zgjedhur…

26/09/2014, 21:10 |

Walter Mazzarri duket se e ka zgjedhur zevendesuesin e Icardit per ndeshjen e se dieles ne San Siro ndaj Cagliarit. Ai ka vendosur qe te mare ne skuadren e pare duke filluar nga neser, George Puscas. Do te … Lexo me shume

Klasifikimi i Kampionatit Primavera: Interi ka filluar fluturimin…

20/09/2014, 23:23 |

Qe ky brez lojtaresh te Primavers do te bente mrekullira e kishin thene shume specialiste, por pak e besonin vertete e mesa duket cdo gje e thene nuk ka qene kot sepse jo me kot nje shprehje e … Lexo me shume

VIDEO | Atalanta – Inter Primavera 1-3: Te gjithe golat dhe rastet e ndeshjes!

15/09/2014, 21:14 |

Interi perpara dy ditesh mundi nje nga skuadrat me te forta ne kampionat, Atalanten, ne fushen e kesaj te fundit. Djemte e rinj zikalter shkelqyen si ne cdo ndeshje kete sezon dhe lojtaret qe shenuan ishin te perhershmit: Bonazzoli golin … Lexo me shume