Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Zyrtare

ZYRTARE – Manchester United merr vendimin per te ardhmen e Alexis Sanchez tek Interi: lojtari do te luaje ne Milano deri ne fund te Serie A!

01/07/2020, 16:18 |

Ajo qe drejtuesit e Interit dhe tifozet zikalter kishin me shume frike, me sa duket ka ndodhur.

Po flasim per sa i perket situates se Alexis Sanchez, dhe marreveshjes se huazimit te lojtarit qe United kishte me Interin.

Me sa … Read More

ZYRTARE – Inter nenshkruan me talentin premtues italian Samuele Mulattieri!

17/07/2018, 22:44 |

Interi ka fituar garen per trekuartistin e talentuar italian Samuele Mulattieri.

Lojtari i vitit te lindjes 2000 kishte perfunduar edhe ne shenjestren e Juventus por ne fund ishte klubi zikalter qe arriti ta rrembej ate.

Disa minuta me heret … Read More

ZYRTARE – Eder transferohet tek Jiangsu Suning: ja detajet dhe shifra e transferimit

13/07/2018, 10:47 |

Mbyllet cdo gje me sukses: Eder Citadin Martins largohet perfundimisht nga Interi.

Sot, vetem pak minuta me pare eshte zyrtarizuar gjithcka per sa i perket transferimit te Eder, sulmuesit italo-brazilian nga Interi tek Jiangsu Suning ne Kine.

Kujtojme qe Jiangsu … Read More

ZYRTARE – Longo i thote lamtumire Interit, shitet ne Spanje te Huesca

05/07/2018, 22:53 |

Samuele Longo nuk eshte me nje lojtar nen pronesine e Interit.

E tashme per kete gje ka ardhur edhe vet zyrtarizimi nga ana e klubit qe konfirmon largimin e sulmuesit italian drejt Spanjes me destinacion Huescan.

Ore me pare … Read More

ZYRTARE – Politano eshte lojtar i ri i Interit!

30/06/2018, 18:47 |

Per transferimin e Matteo Politano te Interi mungonte vetem zyrtarizimi dhe ky zyrtarizim ka ardhur pak minuta me pare.

Sulmuesi italian tashme eshte edhe zyrtarisht lojtar i Interit duke u transferuar ne zikalter si huazim me te drejte blerje. Klubi … Read More

ZYRTARE – Bettella transferohet tek Atalanta: ja sa perfiton Interi ne total

29/06/2018, 12:26 |

Interi eshte vetem nje hap larg zgjidhjes se problemeve me bilancin per sa i perket Fair Play Financiar me UEFA-n. 

Ajo qe dukej ne fillim nje mal shume i larte per tu kaluar nga zikalterit ne fillim te merkatos, duket … Read More

ZYRTARE – Radja Nainggiolan eshte nje lojtar i Interit: ja detajet e publikuara nga klubi pak me pare

26/06/2018, 12:08 |

Interi sa po ka zyrtarizuar pak sekonda me pare blerjen e Radja Nainggolan nga Interi. 

Kjo eshte komunikata zyrtare e klubit ne faqen zyrtare:

MILANO – Radja Nainggolan eshte zyrtarisht nje lojtar i Interit. Belgu ka nenshkruar nje kontrate me … Read More

ZYRTARE – Kondogbia lojtar i Valencias: ja super klauzola e re!

24/05/2018, 14:18 |

Geoffrey Kondogbia eshte edhe zyrtarisht nje lojtar i Valencias.

Klubi spanjoll ka komunikuar permes sajtit zyrtar qe ka blere lojtarin francez te Interit, duke shfrytezuar keshtu te drejten e blerjes qe kishte ne marrveshjen e huazimit.

Mesfushori ka firmosur … Read More

ZYRTARE – Derbi, Interi i ben kerkese Milanit: “Jemi ne pritje qe ta mendoni dy here…”

21/03/2018, 17:21 |

Komunikate zyrtare nga ana e klubit zikalter per sa i perket vendimit te Milanit per te mos rimbursuar tifozet qe kane blere bileta per derbin e shtyre per shkak te vdekjes se Davide Astorit.

Interi nuk duket aspak e kenaqur … Read More

ZYRTARE – Serie A, vendoset data e Milan-INTER. Ja te gjitha detajet!

17/03/2018, 18:46 |

Eshte vendosur zyrtarisht data e rekuperimit te derbit Milan-Inter qe eshte shtyre ne 4 marsin e kaluar per shkak te humbjes se jetes ne menyre tragjike te Daivde Astori, kapitenit te Fiorentines.

Keshtu, derbi do te luhet ne 04 … Read More

Libri i 110 vjetorit te Interit – Ja se si mund ta porosisni

08/03/2018, 13:15 |

Interi neser, me 09 Mars 2018, ka ditelindjen mbush plot 110 vite jete.

Te shumta do te jene festimet per nje dite kaq te vecante: darke gala me punonjesit zikalter, legjendat dhe figura te njohura, festime perpara dhe gjate Inter-Napoli, … Read More

ZYRTARE – Kunderpergjigjet Inter per artikullin e Sole 24 Ore: “Nje artikull qe demton imazhin. Ne do te…”

01/03/2018, 23:00 |

Interi replikon keshtu me ane te nje komunikate zyrtare per shtyp artikullin qe u publikua sot nga Il Sole 24 Ore.

MILANO – Duke ju referuar asaj qe u shfaq ne daten 1 mars 2018 ne faqet e Il Sole 24 … Read More

ZYRTARE – Inter shkarkon Stefano Piolin. Vecchi mer drejtimin e skuadres…

09/05/2017, 22:59 |

F.C Internazionale Milano zyrtarizon zgjidhjen e kontrates me trajnerin Stefano Pioli e stafin e tij. Inter falenderon Stefanon per impenjimin dhe punen e bere gjate ketyre 6 muajeve, te ketij sezoni te veshtire.

Trajneri aktual i … Read More

ZYRTARE – Suning behet sponsor i Interit! Ja detajet…

20/12/2016, 17:05 |

F.C. Internazionale Milano ka zyrtarizuar sot marreveshjen shume vjecare per te drejtat e emertimit e qe prek qendren sportive ne Appiano Gentile. Ajo do te quhet duke filluar nga sot si Qendra Sportive Suning ne kujtim te Angelo … Read More