Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Editoriale

Nga Mancini tek De Boer: Si ndryshon merkato zikalter. Gabigol dhe Gustavo emra te nxehte. Ne dalje…

08/08/2016, 11:03 |

Me ndryshimin e teknikut per sezonin e ri, Inter duhet te rishikoje edhe objektivat e merkatos. Nga Mancini tek De Boer, cfare ndryshon? Gazzeta dello Sport shpjegon se ish trajneri i Ajax luan me 4-3-3 ose 4-2-3-1, me … Read More

Udhetim me autobus per 29 ore. Nga Tirana duke enderruar nje selfie me Shaqirin…

18/04/2015, 20:32 |

Pavaresisht klasifikimit dhe derbyt qe nuk eshte sic ka qene me pare: nje odise e 29 oreve ne autobus per 56 tifoz te Inter Club Albania qe jane nisur nga Tirana. Te shperblyer, njehere ne Appiano, nga Shaqiri: … Read More

Bonazzoli: “Inter, tashme pres shance per te shfrytezuar. Une me Mancio dhe Mazzarri-n…”

11/03/2015, 18:26 |

Gjate transmetimit ‘Calcio&Mercato’ ne SportItalia ka marre cmimin si Lojtari me i Mire Under-21 Italian ne cmimet TMW Awards, Federico Bonazzoli, bomber i Primaveres interiste i shitur tek Sampdoria ne sesionin e kaluar te merkatos rrefen rreth “momentin magjik” qe … Read More

Dallimi midis meje (nerazzurro) dhe teje (rossoneri)

11/03/2015, 17:27 |

Nje pike qe nuk reflekton realitetin. Sepse statistikat dhe numrat jane te rendesishem, por jo gjithmone shpjegojne gjithcka. Dhe ne rastine  Interit dhe Milanit, te ndare vetem nga nje pike ne klasifikim por shume te larget persa i perket gjendjes … Read More

Hitzfeld: “Shaqiri mund të japë shumë në Inter”.

14/02/2015, 9:01 |

I intervistuar nga e përditshmja gjermane Tageszeitung, Ottmar Hitzfeld, ish trajneri i kombëtares së Zvicrës, ka folur për transferimin e Xherdan Shaqirit tek Inter:

“Ka bërë një zgjedhje të mirë, ka kërkuar një sfidë të re … Read More

Kovacic, Shaqiri dhe ai gjest i cili nuk i pëlqeu serbëve. Shumë u tha në shtetin ballkanik, kroati do të sqarohet.

11/02/2015, 15:29 |

Ka sjellur një rrëmujë me të vërtet të egër në Serbi, një foto ku shihet Mateo Kovacic së bashku me Xherdan Shaqirin dhe një personazh tjetër ku të tre kanë kryqëzuar duart, një gjest i cili njihet shumë mirë në … Read More

CdS: Handanovic dëshiron të qëndroj

11/02/2015, 9:31 |

Handanovic përsëri afrohet me Interin. Pas pëshpëritjeve këmbëngulëse rreth largimit të Handanovic nga Inter, tani situata duket se ka marrë kah tjetër

Corriere dello Sport thotë: “Dje janë takuar drejtori sportiv Ausilio dhe agjenti i lojtarit për të diskutuar se … Read More

GDS: Nagatomo jashtë fushës për dy muaj.

10/02/2015, 14:13 |

Anësori i Interit, Yuto Nagatomo sot në mëngjes pati kontroll mjekësor për shkak të lëndimit që morri nëndeshjen kundër Palermos, tani mendohet të jetë një lëndim në kofshë dhe që pritet ta mbajë jashtë fushës për dy muaj.

Sipas Gazzetta … Read More

Vjene, 27/5/1964: atehere kur lind Grande Inter. Mazzola: “Ndeshja me e bukur e jetes”. Dhe pastaj ajo dhurate…

18/01/2015, 21:51 |

27 maj 1964. Ne stadiumin Prater te Vjenes luhet finalja e edicionit te 9 te Kupes se Kampioneve.

Kompeticioni ekziston nga 1955 dhe nga ai vit kishte nje protagonist te padiskutueshem: Real Madrid, 5 here fitues … Read More

“Interi eshte Inter…”

09/01/2015, 22:50 |

Lukas Podolski, barazim ne shtepine e armikut, Xherdan Shaqiri, rinovimi i Kovacic deri ne 2019, jemi vetem ne 9 Janar, e ky 2015, nese javen qe kaloi menduam se filloi ne menyren me te mire te mundeshme, nuk … Read More

Jemi te dhjetet

06/10/2014, 11:39 |

Nuk eshte normale kjo qe po ndodh. Inter ka humbur akoma. Ne dy jave skuadra ka pesuar shtate gola dhe ka realizuar nje. Dhe, per aq sa eshte e pabesueshme, eshte gati te perjetoje sezonin e katert radhazi … Read More

Mazzarri-Benitez, sfide brenda sfides

23/04/2014, 15:32 |

Pasi jane arkivuar me kenaqesi gjashte piket e fituar jashte fushe kunder Sampdorias dhe Parma, por per tu “ripare” paraqitja e skuadres, kthehemi te shtunen ne “Meazza” me nje ndeshje te veshtire, terheqese, intrigante. Inter nuk i ka … Read More

Lind Fc Internacionale Merchandising: Pakt hekuri me Nike…

11/04/2014, 18:50 |

Thohir kishte lajmerur te reja ne sektorin e marketingut ne fund te mbledhjes se fundit te Cda-se qe u mbajt ne Milano. Fliste per marreveshje te reja qe do te forconin marken Inter ne te gjithe boten. Dhe … Read More

Mazzarri gjej kurajen te rrezikosh

31/03/2014, 15:01 |

Fati ka vendosur! Fati ka zgjedhur te jape serish nje shanc, nje rast per tju afruar atyre qe jane perpara dhe per te vene ne rrezik ate vend te katert qe Fiorentina per momentin eshte pozicionuar shume mire. … Read More