Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 18, 2018

Scroll to top

Top

Statistika

Handanovic-Donnarumma, keto jane statistikat e te dyve: Ja kush e fiton duelin ndermjet tyre!

16/10/2018, 18:02 |

Derbi po afron dhe tashme eshte prapa porte.

InterMilan eshte edhe HandanovicDonnarumma, mbrojtesit ekstrem qe, per arsyeje te ndryshme por ndonjehere edhe te ngjashme, objekt diskutimi dhe qe “ndajne” tifozerite respektive.

Sic tregon Opta, Handanovic ka realizuar … Read More

Milani donte te fitonte ndaj Interit ne Kine por rezultatet jane te tmerrshme & qesharake: ja detajet dhe shifrat

15/10/2018, 19:55 |

Bilanci zyrtar i Milanit tregon falimentin e projektit kinez.

Jo vetem nje bilanc negativ prej 126 milione €, por edhe nje faliment total te ekspansionit te Milan-it ne Kine. Fassone dhe Milan-i kinez, i drejtuar nga Yonghong Li, e kane “fshire”Read More

Brozovic ne qender te Interit: shikoni numrat fantastik per tu bindur! E frikshme te mendosh se…

10/10/2018, 16:17 |

Midis shume zgjedhjeve ne mesfushe, eshte nje futbollist qe eshte i pazevendesueshem: Marcelo Brozovic.

Kroati tashme eshte shume thelbesor per Luciano Spalletti-n, qe sa here ka mundesi e aktivizon ne qender te fushes:

“Eshte nje Inter – qe kuptohet … Read More

Inter, Udinese sjell fat per Icardi dhe Perisic: gola, assiste dhe rekord!

05/05/2018, 20:25 |

Neser eshte koha qe te luhet Udinese-Inter, ndeshje e vlefshme per xhiron e 36-te te kampionatit italian.

Dhe neser ne fushe do te zbresin si Ivan Perisic ashtu edhe Mauro Icardi. Dy lojtaret me te dalluar te Interit ne sulm, te gatshem … Read More

Inter, mbrojtje e hekurt: nga 24 shkurti eshte skuadra qe ka pranuar me se paku gola ne…

23/04/2018, 18:41 |

Vetem dy gola te pranuar ne nente ndeshjet e fundit.

Mbrojtja tregon qe eshte pika e vertete e forces se Interit te ketij sezoni.

Numra te rendesishem qe, sic eshte analizuar nga Opta duke nisur nga 24 shkurti, Interi eshte … Read More

Gazetta dello Sport – Sulmi dobet por mbrojtja mbahet. Nje gol i vetem ne…

15/04/2018, 14:11 |

“Mire per Spallettin qe mbrojtja – nje gol i pesuar ne shtate ndeshjet e fundit – po mbahet nga mjeshteria e Mirandas, fiziku i Skriniar, prania e D’Ambrosio dhe i zakonshmi Handanovic me mrekullite e tij”.

Problemi i Interit eshte … Read More

Icardi, bilanc pozitiv me Atalantan: 6 gola ne 10 ndeshje. Por asnje gol ne…

13/04/2018, 23:27 |

Bilanc me shume se pozitiv per Mauro Icardin ne ndeshjet e kampionatiti me Atalantan,

Ne total, sipas statistikave te Opa, kapiteni interist i ka shenuar bergamaskeve plote gjashte gola ne dhjete ndeshje. Por te gjitha keto gola ai i ka shenuar … Read More

Inter, mungojne golat. Vetem 10 lojtare kane shenuar. Me keq se zikalterit…

11/04/2018, 13:20 |

Problemi i Interit eshte qe ka ne ekip pak lojtare qe shenojne.

Vetem 10 lojtare te ekipit kane shenuar dhe mbeshtetja nga Perisic e Icardi mbetet gjithmone e rendesishme per skuadren e Spallettit. Krahasimi me skuadrat tjera eshte shume … Read More

Porta e paprekur, mbrojtja zikalter ndjek nje rekord qe nuk shihet nga 2005

04/04/2018, 16:28 |

Derby i pasdites mund t’i sjell Interit edhe nje statistike interesante pervec 3 pikeve qe do te ishin shume te vlefshme.

Zikalterit ne fakt kunder Milanit do te kerkojne te mbyllin ndeshjen me rrjeten e paprekur qe te behen 5 … Read More

Opta – Ja portieret me te mire ne Serie A deri me sot: Handanovic ne vendin e 7! I pari eshte…

26/03/2018, 11:42 |

Opta ka perpiluar nje liste me 10 portieret me te mire ne Serie A deri ne javen e 27 te kampionatit Italian.

Ky klasifikim eshte bere ne baze te rendimentit te portiereve ndeshje pas ndeshje, duke nxjere nje mesatare te … Read More

Skriniar, a je njerezor? Sllovaku me shifra te frikshme ndaj Napolit

12/03/2018, 0:19 |

E kush do ta kishte menduar se Skriniar do te ishte nje bast i fituar ne fillim kur erdhi si nje lojtar i panjohur i Sampdorias dhe hasi jo pak paragjykim nga radhet e tifozeve por edhe nga mediat ne … Read More

Milan-Inter: precedentet e derbyt me te famshem ne bote: Inter, ti dominon Milanon!

04/03/2018, 0:57 |

Zyrtarisht sot eshte #DerbyDay, dhe menyra me e mire per te nderuar kete dite eshte ta hapim statistikat dhe precedentet e derbyt per te pare precedentet e te dyja skuadrave gjate historise se tyre.

Teksa shikon rezultate te kaluara, … Read More

Nga zero tek dhjeta – Interi qëndron në zero, por Shaqiri vlen sa tre. Icardi krijon në çift, Gary Medel përsëri shtatë.

02/03/2015, 13:00 |

Interi kthehet në fushë pas tri ditëve pas fitores kundër Celtic, përsëri në San Siro, por kësaj rradhe zikaltërit nuk arritën ta përsërisin rezultatin të cilin e morrën të enjten dhe humbën 0-1 nga Fiorentina e Vincezo Montellas.

Read More

Klasifikimi i Kampionatit Primavera: Interi ka filluar fluturimin…

20/09/2014, 23:23 |

Qe ky brez lojtaresh te Primavers do te bente mrekullira e kishin thene shume specialiste, por pak e besonin vertete e mesa duket cdo gje e thene nuk ka qene kot sepse jo me kot nje shprehje e … Read More