Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 23, 2018

Scroll to top

Top

Speciale

Rishikim Napoli-Inter – Besim dhe aspak frikë: Spalletti beson. Perisic alla Salah dhe D’Ambrosio vetëm me detyra mbrojtëse?

21/10/2017, 10:06 |

Provimi më i vështirë në momentin më të mirë. Interi pas fitores në derbi kaloi Juventusin në klasifikim dhe tashmë ndodhet në vendin e dytë si ndjekësi i parë i Napolit. Sonte zikaltërit do ndeshen pikërisht me kryesuesin … Lexo me shume

Rishikim Inter-Milan – Spalletti me një dyshim: t’i besojë J. Marios apo Vecinos? Nagatomo në të majtë

15/10/2017, 9:17 |

Fitorja në derbi do të konfirmonte se jemi në rrugën e duhur për ta parë një sezon prej një Interi të vërtetë dhe për ta lënë pas Milanin në klasifikim (-10). Ky është qëllimi i zikaltërve të cilët … Lexo me shume

Rishikim Roma-Inter – Spalletti ka një dyshim në mesfushë: pesë për tre vende. Dalbert dhe Cancelo në stol

26/08/2017, 10:29 |

Lojëra të çuditshme të kalendarit. Në javën e dytë të kampionatit italian Luciano Spalletti, për herë të parë do jetë si kundërshtar i klubit të Romës. Nuk kishte qenë asnjëherë sa ishte trajner i Zenitit, tani e bën … Lexo me shume

Rishikim Juventus-Inter – Dyshimi është tek rreshtimi: 4-3-3 apo 3-5-2? Kondo është, Palacio gjithashtu. Felipe Melo si Saë

28/02/2016, 9:49 |

Një fazë vendimtare për Interin në Torino, kundër një Juventusi të rikthyer në majë pas një fillimi i cili la për të dëshiruar. Zikaltërit e Roberto Mancinit, pas një periudhe negative, kanë gjetur përsëri suksesin kundër Sampdorias dhe … Lexo me shume

Mourinho: “Inter? Do te rikthehem, por jo tani. Ketu viti me i bukur i jetes time. Qendrova ne Madrid…”

20/02/2016, 14:20 |

Jose Mourinho eshte rikthyer ne Milano dhe ka folur per te kaluaren e tij zikalter por edhe per nje te ardhme te mundeshme si Interist: “Nuk isha kthyer ketu kurre me pare, vetem njehere per nje Real-Milan ne … Lexo me shume

Rishikim Inter-Sampdoria – Alarm në mesfushë. Rikthehemi tek 4-2-3-1 me Palacio, Eder dhe Perisic pas Icardit?

20/02/2016, 9:18 |

Rikthim apo krizë? Roberto Mancini gjendet përpara kësaj situate pikërisht kundër të shkuarës së tij aq të dashur, Sampdorias. Kështu është jeta. Në Meazza do të jenë edhe Mourinho dhe Ronaldo: e shkuara e madhe që do ta … Lexo me shume

Zanetti: “Adriano, nje nga deshtimet e karrieres time…”

17/02/2016, 17:53 |

Sot Adriano, nje nga lojtaret me te dashur ne historine e Interit mbush 34 vjec, dhe Inter Club Albania deshiron ta kujtoje Perandorin me disa fjale te Zanettit per te.

“Sapo kishte ardhur tek Interi shenoi … Lexo me shume

EKSKLUZIVE per InterClubAlbania – Icardi, gjithcka e mbaruar: Qendron & rinovon!

25/05/2015, 18:55 |

Ceshtja e rinovimit te tij eshte nje nga temat e nxehta tek ambjenti zikalter keto muaj: Po flasim per Mauro Icardin dhe rinovimin e famshem te kontrates se tij, teme e cila ka zgjatur me muaj te tere.

Lexo me shume

E dëshironte Reali por Icardi e ka zgjedhur Interin: shifrat.

24/05/2015, 8:07 |

Me golin e shënuar dje, në mbrëmje, Mauro Icardi i është bashkangjitur Carlos Tevez në krye të klasifikimit të shënuesve më të mirë të kampionatit italian: që të dy kanë kapur shifrën e 20 golave. La Gazzetta dello … Lexo me shume

Rishikim Inter-Juventus – Shaqiri është në kërkim të shpengimit, Gnoukouri rrezikon Brozovic. Turnover për Allegrin

16/05/2015, 9:30 |

Derbi i Italisë është gjithmonë derbi i Italisë, edhe nëse Juventusi mendon për dicka krejtësisht tjetër ndërsa Interi për një vend që dërgon në fazën preliminare të Europa League. Në Meazza, në pasditen e vonë, zikaltërit dhe bardhezinjtë … Lexo me shume

Shaqiri: “Shpresoj që të jem lojtari i ndeshjes Inter-Juve. Ndeshjet e fundit në stol? Nuk janë një problem”

14/05/2015, 18:43 |

Dy ditë larg ndeshjes Inter-Juventus, “xhuxhi” zikaltër Xherdan Shaqiri ka folur për mikrofonët e Sky Sport. Këto janë fjalët e tij, pikërisht përpara ndeshjes që i pret zikaltërit të shtunën në “Meazza”: “Lojtari i ndeshjes kundër Juventusit? Shpresoj!Lexo me shume

GdS – Mancini gati armën e tij sekrete dhe nuk është Shaqiri. Trajneri ndryshon me…

12/05/2015, 10:49 |

Ka qëndruar si mbulesë e Interit në një periudhë të mirë, në ndeshjet e fundit të kampionatit, është futur përsëri në planet e trajnerit, Podolski. Gjermani është shumë i përshtatshëm për rreshtimin 4-2-3-1: dhe shpërthimi i tij gjithmonë sjellë dicka … Lexo me shume

Rishikim Lazio-Inter: Ranocchia është në dyshim, Gnoukouri gati. Do të jetë nata e Hernanes. De Vrij mbetet jashtë

10/05/2015, 9:42 |

Sfidë e madhe në Olimpico, ku sot në mbrëmje do të përballen Lazio dhe Inter. Në njërën anë biancocelestët  të cilët janë në kërkim të një vendi i cili do t’i dërgonte në Champions, në tjetrën anë zikaltërit … Lexo me shume

Rishikim Inter-Chievo: Mancini me dyshime: rombin apo 4-2-3-1? Kovacic po luan për një fanelë, rast për Prodolskin

03/05/2015, 9:02 |

Duhet fitorja në mënyrë që të vazhdoj lufta për një vend i cili dërgon në Europa League, një obiektiv i cili jo shumë kohë më parë dukej i vështirë por tani gjendet përpara derës së zikaltërve. Inter, pas … Lexo me shume