Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 23, 2018

Scroll to top

Top

Merkato

Icardi perpara pak minutash: “Real? Ja si jane punet ne te vertete. Sa keq qe nuk luan Messi. Derby…”

22/10/2018, 19:51 |

Sot ka folur per mediat peotagonisti i madh i derbit tr Milanos.

Ne nje deklarate per mikrofonat e Onda Cero, Mauro Icardi, sulmuesi dhe kapiteni i Inter-it, ka folur per momentin e zikalterve ne prag te ndeshjes kunder Barcelone-s, neser … Read More

Interi ka filluar te kerkoje nje zevendesues per Handanovic: ja emrat! Slloveni nuk bind me sepse…

18/10/2018, 17:56 |

“Dritehije dhe ulje ngritje. Samir Handanovic me derby-n ka te njejtin raport qe ka me rolin e tij dhe qe, pa dashur ta beje qellimisht, ka filluar sezoni per te. Per kete qellim portieri slloven nuk ka arritur te mbledhe … Read More

Ne Brazil – Santos i ben nje oferte Interit per Gabigol: per kartonin e tij i jane ofruar zikalterve dy…

17/10/2018, 19:41 |

Muaji dhjetor po afrohet, bashke me te po perfundon edhe mundesia e Santo-s per te hyre ne tratativa per Gabriel Barbosa, i cili eshte transferuar ne forme huazimi nga Inter-i.

Sipas asaj qe raporton UOL Esporte, drejtuesit brazilian te SantosRead More

Nga Turqia – Prapaskene, Zanetti i ka kerkuar Galatasarayt dhe Terim talentin e ri turk: ja detajet

16/10/2018, 19:54 |

Mbrapaskene merkatoje qe vjen direkt nga Turqia. Gjate tratativave qe kane cuar ne shitjen e kartonit te Yuto Nagatomos tek Galatasaray, trajneri verdhekuq Fatih Terim ka ftuar ne Stamboll zevendes presidentin e Inter-it, Javier Zanetti per te finalizuar detajet e … Read More

FcInN – Interi ne gare me Milanin per super talentin e Torinos: oferte shume shpejt?

16/10/2018, 19:00 |

Nente ndeshje, te perfshira edhe ndeshjet e Coppa TIM, 2 gola, te gjitha ne kampionat, pikerisht kunder Inter-it dhe Udinese-s, per nje total prej 778 minuta ne fushe: keto jane te dhenat e akumuluara, deri me tani, nga Soualiho Meité, mesfushori … Read More

Corriere – Interi ka nje liste me 5 mesfushor qe po ndiqen me kujdes ne merkato: ja emrat dhe detajet

15/10/2018, 20:56 |

Pervec nga sa eshte folur per Modric, De Jong dhe Barella, Inter-i po monitoron edhe profile te tjera per mesfushen, persa i perket sezonit te ardhshem.

Sipas asaj qe raporton CorrieredelloSport, scout-et zikalter kane vezhguar dhe do vazhdojne ne te … Read More

La Repubblica ngre ne qiell Barella-n: e krahason me nje ish-lojtar te Interit te madh te Trapattonit

15/10/2018, 17:25 |

Mesfushori i Cagliarit, objektivi i merkatos se Interit, ishte nje nga me te miret ne ndeshjen kunder Polonise.

Tek Italia qe i rikthehet suksesit duke mposhtur Polonine me rezultatin 1-0, po shkelqen ylli i Nicolo Barella, measfushori i Cagliari-t prej … Read More

AS frikeson: “Icardi tek Real Madrid: mund te ndodhe vertete! Ka me shume mundesi se lojtari i…”

14/10/2018, 20:08 |

Duket se nuk eshte thjesht nje thashethem merkatoje tashme.

Po flasim per interesin e Real Madrid per kapitenin e Interit, argjentinasin Mauro Icardi.

Ky interesim eshte rritur ndjeshem kohet e fundit pas veshtiresise se Realit per te shenuar gola kete … Read More

MERKATO – Barella i thote ‘PO’ ofertes zikalter? Ja pse! Lojtari do preferonte Interin para Milanit sepse…

14/10/2018, 18:57 |

Interi eshte afruar shume me Nicolo Barella-n: zikaltrit po studiojne formulen per te kenaqur Cagliari-n.

Interi vazhdon te jete ne pole position per Nicolo Barella.

Mesfushori i Cagliari-t po afirmohet dhe po fiton nje vend ne kombetaren e Roberto Mancini-t.

Read More

Inter, kujdes ndaj Perez: nuk eshte vetem Icardi ne liste…

14/10/2018, 13:38 |

Aksi Milano – Madrid mund te ndeze merkaton e ardhshme ne vere.

Nuk do te jete vetem Luka Modric tratativa e vetme ne aksin MilanoMadrid. Sipas asaj qe raportojne nga Corriere dello Sport, ne fakt Florentino Perez ka … Read More

Piatek, Ausilio eshte shume i interesuar per lojtarin: Ja cmimi qe ka percaktuar Genoa per te!

12/10/2018, 19:38 |

Realizon ne Itali por gjithashtu edhe me kombetaren e tij polake: eshte nje moment i arte per Krzysztof Piatek, tashme nen vezhgimim e te gjithe scout-eve.

“Preziosi kerkon qe ta mbaje deri ne fund te sezonit, por nuk perjashtohet edhe mundesia … Read More

Inter, ja dy zevendesuesit e mundshem te Handanovic: nje italian dhe nje francez!

12/10/2018, 19:27 |

Po bien kembanat e largimit per Samir Handanovic, dhe per kete arsye Inter-i po monitoron pasardhesit e tij. “Alban LaFont, portieri i Fiorentina-s, eshte nje perspektive qe pelqehet por eshte akoma i papjekur – sipas Tuttosport -. Ai qe eshte … Read More

MERKATO – Inter, syte e Ausilios jane vendosur tek talenti i Ajax! Shume shpejt pritet nje kontakt i pare…

12/10/2018, 18:36 |

Inter-i eshte ne kerkim te nje mesfushori dhe kjo gje dihet tashme prej kohesh.

Nuk eshte vetem Barella alternativa e vetme per zikalterit. Inter-i e ka spostuar vemendjen ne Hollande.

Po flasim per nje djalosh te ri, mesfushori i talentuar … Read More

Modric nuk ka nderruar mendje: eshte i tentuar nga Interi! Suning eshte ne pozicion ideal sepse…

12/10/2018, 18:03 |

Piero Ausilio ka qene shume i qarte dje:

Luka Modric transferohet tek ne në Janar? E pamundur”.

Por pavarsisht kesaj, serish Gazzetta dello Sport vazhdon te theksoje afrimitetin e kroatit me klubin zikalter, me nje transferim te mundshem ne merkaton … Read More