Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,262 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT – Bayen hap rrugen per Vidal-Inter: ja formula dhe detajet! Tashme nuk ka asnje dyshim…

E FUNDIT – Bayen hap rrugen per Vidal-Inter:  ja formula dhe detajet! Tashme nuk ka asnje dyshim…
Inter Club Staff

Lajmet e minutave te fundit jane shume te rendesishme per sa i perket merkatos zikalter.

Darkat e diteve te veres ne Itali jane gjithmone te mbushura me lajme merkatoje per shkak te emisioneve sportive ne Itali ku jane te ftuar gazetaret ekspert te merkatos te cilet kane edhe burimet e tyre te aferta prane klubeve respektive.

Pak me pare per merkaton e Interit ka folur Gianluca Di Marzio dhe me pas Alfredo Pedulla duke konfirmuar te dy se Interi me Vidal tashme eshte shume afer.

Prej ditesh flitet per nje kalim te lojtarit kilien tek zikalterit, por deri me tani nuk ka pasur asnjehere lajme se ai ka qene kaq afer zikalterve.

Ja cfare ka thene Pedulla pak minuta me pare:

“Hapje totale nga ana e Bayern Munich per Interin per sa i perket Arturo Vidal.”

Eshte kjo ajo qe tregon Alfredo Pedulla dhe ai nenvizon se Bayern tashme ka dhene rrugen e lire per blerjen e lojtarit nga ana e Interit.

Eksperti i merkatos vazhdon:

“Vidal do te rinovoje kontraten e tij me nje vit me Bayern dhe keshtu operacioni do te mbyllet me nje huazim me te drejte blerje per Interin dhe vleresimi aktual prej 30 milione eurosh mund te zbrese.”

“Por lajmi se Bayern ka dhene hapjen totale per Interin dhe shitjen e Vidal ben qe ky operacion te mbyllet brenda pak diteve. Marreveshja me lojtarin ekziston prej kohesh.”

“Nga ana e tij Vidal deshiron vetem Interin dhe nuk ka me asnje dyshim per kete.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.