Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

268 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT – Zbulohen emrat e 11 klubeve qe kane kerkuar denim te Inter, Milan dhe Juve: “Ne liste edhe…”

E FUNDIT – Zbulohen emrat e 11 klubeve qe kane kerkuar denim te Inter, Milan dhe Juve: “Ne liste edhe…”
Inter Club Staff

Eshte perfolur shume per njembedhjete klubet ne Serie A qe kane kerkuar denimin e Inter, Milan dhe Juventus.

Per kete gje eshte pyetur edhe Marotta diten e sotme i cili ka preferuar te jape nje pergjigje diplomatike duke thene se nuk eshte lajmeruar ne rruge zyrtare per kete gje.

Por cfare ka ndodhur ne te vertete? Me sa duket plot 11 klube te Serie A kane deruar nje leter te rendesishme te Presidenti i Liges se Serie A.

Ata kane kerkuar te gjithe bashke qe Inter, Milan dhe Juventusi te denohen ne menyre shembullore per krijimin e Super League.

“Kane dal ne pah edhe emrat e klubeve ne momentet e fundit. Behet fjale per Roma, Torino, Bologna, Parma, Genoa, Cagliari, Sampdoria, Sassuolo, Spezia, Benevento dhe Crotone.”

“Nderkohe jane kesaj historie kane qendruar klube si Napoli, Lazio, Fiorentina, Atalanta dhe Verona qe nuk kane kerkuar denime.”

“Pavarsisht se tre rebelet e Serie A kane tentuar te krijojne nje Champions League paralele, duket se raportet me keto pese klube i kane shume te mira.”

“Nderkohe, eshte shqetesuese kerkesa e 11 klubeve te tjera qe kerkojne nje denim per tre klubet dhe me shume mundesi Agnelli mund te perfundoje ne gjyq per deshtimin e negociatave me fondet pikerisht prej tij ne Itali.”

“Kerkesa fillestare e 11 klubeve eshte shume e qarte: si fillim duan shpjegime dhe me pas edhe sanksione. Nje konference e jashtzakonshme pritet te mbahet per kete.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.