Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | December 1, 2020

Scroll to top

Top

795 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ndodh e papritura me te ardhmen e Sensit? Corriere zbulon: “Interi do e bleje nga Sassuolo, por pastaj…”

Ndodh e papritura me te ardhmen e Sensit? Corriere zbulon: “Interi do e bleje nga Sassuolo, por pastaj…”
Inter Club Staff

Ka qene totalisht nje sezon me dy fytyra ai i Stefano Sensi me bluzen e Interit ne vitin e tij te pare ne Milano.

Ai erdhi nga Sassuolo ne veren e 2019, dhe mesfushori italian ka treguar te gjithe talentin e tij ne muajt e pare si zikalterr.

Por me pas, ka ardhur demtimi i pare e keshtu me radhe, duke mos gjetur me paqe asnjehere ne fushen e lojes e duke mos u rikthyer me kurre ai Sensi i fillim sezonit.

Gjithcka filloi ne ate Inter-Juventus ne tetorin e 2019, ku Sensi u demtua dhe qe atehere ai pati nje seri problemesh fizike.

Nderkohe, sipas asaj qe tregon Corriere dello Sport, nuk eshte e sigurt qe Interi te vazhdoje te besoje tek ai sezonin e ardhshem.

Edhe pse talentin e tij nuk e diskuton askush ne Milano, problemi tek ai qendron tek fakti i demtimeve te shpeshta.

“Prapaskenat mund te jene te shumta dhe e ardhmja e Sensit mund te kete jo pak surpriza ne javet ne vazhdim.”

“Ai do te blihet nga Interi, keshtu parashikon marreveshja me Sassuolon, por nuk eshte e thene qe te qendroje me siguri ne Milano.”

“Laboratori i Interit eshte i hapur dhe po ben vleresimet e duhura. Nese vjen nje oferte e mire per italianin, atehere Interi do te hiqte dore nga ai”, tregon e perditshmja italiane.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.