Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

492 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

FcIN – Ausilio merr kohe, por per M’Vila ka nje akord. Lojtari…

FcIN – Ausilio merr kohe, por per M’Vila ka nje akord. Lojtari…
Bujar Berishaj

“Te shohim nese mund te gjejme nje ide per akord me Rubin Kazan qe sot nuk e kemi, dhe ne ate pike do te shohim nese do te kete ndonej shans per te mbyllur.” Keto jane fjalet e leshuara sot ne Prato per mikrofonat e FcInterNews.it sot nga drejtori sportive Piero Auslio perreth Yann M’Vila, emri me i nxehte per mesfushen zikalter. Megjithate keto mund te jene fjale taktike nga Ausilio.

Sipas asaj qe thote FcInterNews.it, marreveshja me Rubin per francezin tashme eshte arritur dhe nuka ka asgje per te diskutuar me mes dy klubeve, duke patur parasysh se marreveshja eshte arritur ne te gjitha frontet.

Motivi i vetem qe zyrtarizimi mungon ende eshte vullneti i Inter per te perfshire ne marreveshje edhe Saphir Taider, megjithate, pa marr parasysh zgjedhjen ajo e fundit nuk do te ndikoj ne marreveshjen per francezin. Po ashtu per shkak te krahasimeve te vazhdueshme me Mazzarrin eshte e pelqyeshme te shfaqet e disponueshmeria e trajnerit, ndersa e e qarte se vullneti i M’Vila eshte qe te vij tek Inter.

Ne fakt, opsioni zikalter do te kishte skaduar tanime, por palet jane aq te avancuar sa afatet nuk kane shume rendesi. Nese Algjeria eliminohet sonte, nje kthim i hershem i Taider do te pershpejtonte situaten. M’Vila-Inter, duket te jete vetem qeshtje ditesh.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.