Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 2, 2020

Scroll to top

Top

1,078 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

GdS – Inter-ManU, akoma jashte Kovacic. Formacionet e mundshme…

GdS – Inter-ManU, akoma jashte Kovacic. Formacionet e mundshme…
Bujar Berishaj

Manchester United, nje test i komplikuar, me shume se baby Real Madrid i Carlo Ancelottit.

La Gazzetta dello Sport paralajmeron: “Ne krahasim me Real Madrid, Manchester United ka me shume yje dhe ka 2 jave pregaditje. Por Inter kunder kampioneve te Evropes ka deshmuar se ka karakter dhe deshire, keshtu sot (nate ne kohen tone) do te perpiqet t’i bej balle nje ekipi qe i ka shenuar 7 gola LA Galaxy dhe 3 Romes. Ne rrezik gjithashtu primate i grupit. Nuk ka gjasa qe sonte te rrezikohet Kovacic, edhe pse gjendja fizike i eshte permisuar pas lodhjes ne kembe.” Keto jane formaconet e mundshme:

INTER (3-5-2): Handanovic; Ranocchia, Vidic, Juan Jesus; D’Ambrosio, Jonathan, Kuzmanovic, Obi, Dodò; Botta, Icardi.

Pankina: Carrizo, Berni, Andreolli, Silvestre, M’Vila, Taider, Krhin, Nagatomo, Guarin, Kovacic, Schelotto, Laxalt, Mbaye, Puscas, Bonazzoli.

Trajner: Mazzarri.

MANCHESTER UNITED (3-4-1-2): Johnstone; Jones, Evans, Blackett; Valencia, Cleverley, Herrera, James; Mata; Welbeck, Rooney.

Pankina: Amos, M. Keane, Smalling, Shaw, Lingard, W. Keane, Young, Kagawa, Nani, Hernandez. Trajner: Van Gaal.

ARBITER: Jurisevic (SHBA).

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.