Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

443 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gomez, zbulohet prapaskena me Interin: “Marotta beri nje tentative, por Presidenti i Atalantes i tha qe…”

Gomez, zbulohet prapaskena me Interin: “Marotta beri nje tentative, por Presidenti i Atalantes i tha qe…”
Inter Club Staff

Ne fund, Papu Gomez eshte larguar perfundimisht nga Atalanta dhe nga Serie A pas shume vitesh aktivizimi ne Kampionatin Italian.

Keshtu, lojtari ka nisur aventuren e tij ne Spanje, te skuadra e Sevilla, por fansat e tij nuk mungonin aspak ne Itali.

Gjithesesi, edhe pse ai ishte shume i pelqyer ne Serie A, askush nuk mundi te bente dot nje investim per te.

“Nese Milani ishte ndalur vetem te nje kontakt i pare per te marre informacion, Interi e ka menduar disa here transferimin.”

“Por me sa duket, kushtet ekonomike nuk kane qene problem i pare ne kete tratative, por ka qene nje problem i madh edhe Presidenti i Atalantes.”

“Interi shpresoj se kushtet do te ndryshonin, por edhe vullneti i Atalantes (me kohen) por nuk ndodhi kishtu.”

“Atalanta kerkonte 15 milione euro nga cdo klub i Serie A qe e donte lojtarin dhe kjo ishte nje forme ndalimi per shitjen e tij ne Serie A.”

“Presidenti Percassi i ka shuar perfundimisht deshirat e Marottes dhe shpresen e Contes 10 dite me pare duke i thene “kushton aq dhe pike sepse nuk dua qe ai te transferohet ne Itali, kaq e thjeshte”.

Keshtu, asnje i lumtur, pervec Presidentit te Atalantes.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.