Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 6, 2022

Scroll to top

Top

508 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, ndaj Bolognes mungon Dzeko? “Asnje problem. Ja si po mendon te luaje Inzaghi: nga minuta e pare…”

Inter, ndaj Bolognes mungon Dzeko? “Asnje problem. Ja si po mendon te luaje Inzaghi: nga minuta e pare…”
Inter Club Staff

Po afrohet momenti i rikthimit ne fushen e lojes per Interin qe te enjten do te zbrese ne fushe ne Bologna.

Ne kete ndeshje nuk do te jete Edin Dzeko, i cili eshte nje nga tre lojtaret e Interit qe ka dale pozitiv me virus.

Keshtu, ne vendin e tij, Simone Inzaghi po mendon te aktivizoje nje lojtar ndermjet Joaquin Correa dhe Alexis Sanchez.

“Ne kete moment qe po flasim, Interi ka jashte ndeshjes ndaj Bologna tre lojtare te sigurt: Dzeko, Cordaz dhe Satriano.”

“Per boshnjakun behet me dije se edhe nese do te negativizohet shpejt, eshte e pamundur qe te jete ne fushe ndaj Bolognes.”

“Nderkohe, eshte e mundur qe ai te rikthehet ndaj Lazios te dielen, gjithmone nese do te negativizohet nga virusi.”

“Per kete ndeshje Inter sapo ka rifilluar edhe shitjet e biletave pasi ishin ndalur nje moment prej nderrimit te kapacitetit te stadiumit.”

“Po ne vend te Dzeko kush do te luaje? Ne kete moment qe po flasim, ideja eshte qe te aktivizohet Sanchez me Correa gati nga stoli. Kjo edhe per faktin se Sanchez ka qene ne forme kohet e fundit dhe Correa i ndalur prej demtimit.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.