Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 5, 2022

Scroll to top

Top

397 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, ulerimat e Contes? Ne Appiano diten e djeshme ka bere edhe me ‘keq’: “Per ti prekur krenarine lojtareve…”

Inter, ulerimat e Contes? Ne Appiano diten e djeshme ka bere edhe me ‘keq’: “Per ti prekur krenarine lojtareve…”
Inter Club Staff

Pas ulerimave te San Siros, vjen qetesia. Por mbase edhe me keq.

Antonio Conte pasi ka shtrydhur skuadren pas humbjes shume te shemutar ndaj Bolognes, ai ka ndryshuar strategji.

Tranier i Interit, sipas asaj qe tregon Corriere dello Sport, eshte prezantuar ne Appiano Gentile diten e djeshme vetem per ti stervitur dhe nuk ka shkembyer asnje fjale me ta pertej detyrave.

Kjo eshte menduar nga Conte si nje menyre, gjithmone sipas asaj qe thote e perditshmja italiane, per te denuar lojtaret pas asaj pasditeje te zeze ne San Siro.

“Conte diten e djeshme ne Appiano Gentile nuk thene asgje. Ai kishte uleritur ne San Siro, por ulerimat i ka lene ma aq.”

“Por ai ka menduar qe te shkunde krenarine e lojtareve te tij duke bere akoma me ‘keq’ se ne Meazza duke mos i folur asnje fjale, per ti lene ata te sterviten, i ka stervitur dhe me pas i ka injoruar.”

“Asnje diskutim me ta. Vetem urdhra per stervitjen dhe aq. Ai me pas eshte takuar me drejtuesit.”

“Conte eshte pare shume i bezdisur ne periudhen e fundit. Klubi i ka kerkuar qe te fitoje te pakten nje trofe kete vit, por ai mendon se nuk i ka lojtaret e duhur per ta bere kete.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.