Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

476 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, zbulohet strategjia e forte e Marottes: “Ne qershor nga Interi do te zhduken tre kontrata te renda.”

Inter, zbulohet strategjia e forte e Marottes: “Ne qershor nga Interi do te zhduken tre kontrata te renda.”
Inter Club Staff

Prioritetin ne shtepine Inter per sa i perket rinovimit te kontratave duket se e ka totalisht Marcelo Brozovic.

Por edhe kuotat e Ivan Perisic jane rritur ndjeshem, sepse me performancat e tij te fundit ai ka treguar se eshte shume i rendesishem per Interin.

Gjithesesi, La Gazzetta dello Sport sot tregon se si Interi eshte shume e kujdesshme edhe per dy kontrata te tjera.

“Behet fjale per Skriniar dhe Dimarco, qe pritet te marrin nje kontrate te re ne javet e ardhshme per te mos rrezikuar asnje situate te ngjashme me Brozovic.”

“Por nderkohe Interi vetem nga largimet e kontratave te renda ne fund te sezonit sipas planeve te Marottes, pritet qe te kurseje plot 40 milione euro.”

“Behet fjale per 7 milione euro ne sezon qe merr Sanchez, 6,5 milione euro qe merr Arturo Vidal si dhe rroga e Vecino.”

“Keto rroga nuk jane me te pranueshme nga pandemia dhe mosha e tyre eshte shume e larte: 33 dhe 34 vjec. Prandaj ata pritet te largohen, edhe per kete fakt.”

“Por edhe kontrata e Eriksen, qe eshte lojtari me i shtrenjte ne skuader, duke filluar nga sezoni i ardhshem nuk pritet te pesoje me ne bilanc. Ai do te largohet gjithashtu.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.