Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

678 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

KAOS PER BOLOGNA-INTER: “Ja kush eshte data e pare qe mund te luhet ndeshja: vetem ne…”

KAOS PER BOLOGNA-INTER: “Ja kush eshte data e pare qe mund te luhet ndeshja: vetem ne…”
Inter Club Staff

Me sa duket per Bologna-Inter, ndeshjen e prapambetur te Interit, ka nje kaos te vertete per sa i perket dates.

Per kete gje flet sot Corriere della Sera, e cila tregon se pse per kete ndeshje nuk ka ende nje date zyrtare ne kete moment.

“Nderkohe qe Bologna-Inter eshte bere nje teme diskutimi keto kohe, duket se shume problem i madh kjo ndeshje eshte edhe per vete Federaten.”

“Me sa duket, pas apelit te bere nga Interi, tani mungon hapi i fundit, pra pergjigja e Kolegjit te Garancise se CONI-t qe nuk eshte shprehur ende per kete ndeshje.”

“Por jo vetem, sepse skuadra ende nuk e ka te sigurt kur e ka daten e pare te lire per shkak te Champions League.”

“Me kalendarin e tanishem, me pushimin e kombtareve perpara dhe me Kupen e Italise per tu luajtur ne prill, ne kete moment eshte e veshtire te mendohet per nje zgjidhje te shpejte.”

“Por kujdes: Kolegji i Garancise nuk e ka kalendarizuar ende seancen ku do te degjoje Interin dhe Bolognen perpara se te jape verdiktin e saj.”

“Ata kane 30 dite kohe per kete, sepse edhe klubet, sipas datave, kane kohe deri me daten 16 mars per te derguar provat e tyre dhe te ndertojne mbrojtjen.”

“Keshtu, gjithmone nese Inter do te eleminohet nga Champions League, data e pare e lire per te luajtur kete ndeshje do te ishte 27 prilli. Vetem kater ndeshje nga fundit: nje kaos i vertete.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.