Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 2, 2020

Scroll to top

Top

1,496 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Kryetari i Curva Sud: “Do te takohemi dhe do te vendosim cfare do te bejme…”

Kryetari i Curva Sud: “Do te takohemi dhe do te vendosim cfare do te bejme…”
Xhorxh Gellci

Detyrim per te zhvilluar nje ndeshje me Secondo Anello Verde pa spektatore” – ky eshte vendimi i Gjyqtarit sportiv Tosel ne drejtim te Curva Nord interiste, pas koreve te diskriminimit territorial ne degjuara ne ndeshjen kunder Napolit. Curva Nord, deri ne kete moment, eshte e detyruar te mos marre pjese ne derbin e te dieles. Ekskluzivisht per mikrofonat e Il Vero Milanista, Giancarlo Capelli, i njohur si “Baroni” dhe kryetar histori i Curva Sud milaniste, shpreh mos-pajtimin e rivaleve me kete vendim.

Barone, nuk ekziston nje derbi pa tifozeri, pa sfiden e koreografive, pa dy tifozerite ultras…
Kam marre vesh lajmin pak minuta me pare. Eshte nje turp. Nuk mund te vazhdohet keshtu.

Curva Nord ju ka qendruar prane pak muaj me pare ku viktimat e ketij ligji ishit ju…
Tani do takohemi me ta dhe do te shohim cfare do te bejme. Nuk ka Derby pa tifoze. E perserit: eshte nje turp!

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.