Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

242 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Milan, edhe Giroud i hap sfide Interit: “Ne besojme fort te Scudetto. Nese mundim Interin do beheshim direkt…”

Milan, edhe Giroud i hap sfide Interit: “Ne besojme fort te Scudetto. Nese mundim Interin do beheshim direkt…”
Inter Club Staff

Derbi po afrohe dhe tashme shume nga fjalet e protagonisteve te ndeshjes kane filluar te publikohen neper media.

I fundit qe nga folur ne kampin e Milanit eshte Oliver Giroud, i cili ka treguar se sa shume Milan beson te Scudetto.

“Objektivi im i pare eshte qe te fitoj Scudetton me Milan dhe ne mendjen time te gjithe kemi kete objektiv.”

“Ne koken time eshte vetem Milan, normalisht pertej familjes time te cilen une e dua shume. Por jam shume i perqendruar ne sport.”

A besoni te fitimi i Scudettos?

“Po, patjeter qe po. Besojme ne Scudetto. Madje mendoj se po fituam do te kemi mundesi te luftojme me Interin deri ne fund.”

“Tifozet i kane pare kualitetet e mia, por e di qe une mund te bej akoma edhe me shume. E rendesishme eshte te jem mire fizikisht.”

“Dua te shenoj sa me shume dhe te ndihmoj skuadren. Duhet te fillojme te mendojme pozitivisht qe nga derbi.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.