Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

245 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Milan, Messias eshte i bindur: “Dopiete me Kupen e Italise plus Scudetto? Patjeter, Milan eshte gati per…”

Milan, Messias eshte i bindur: “Dopiete me Kupen e Italise plus Scudetto? Patjeter, Milan eshte gati per…”
Inter Club Staff

Milan do te zbrese sot ne fushen e lojes per te tentuar qe te marre vendin e pare perkohesisht duke qene se Interi ka nje ndeshje me pak.

Zikalterit ende nuk kane luajtur ndeshjen e tyre ndaj skuadres se Bolognes dhe qe nuk ka ende nje date per rekuperimin e saj.

Por duket se morali ne kampin e Milanit eshte ne qiell sidomos pas fitores ne derbi dhe fitores 4-0 ndaj Lazios ne Kupen e Italise.

Nderkohe, sot perballe do te jete Sampdoria dhe ata jane te karikuar. Per mediat ka folur Junior Messias qe ka zbuluar edhe objektivin e dyfishte qe ata kane.

“A mund te mendoje ky Milan te fitoje nje dopiete: te fitoje Kupen e Italise duke mundur Interin dhe te fitoje Scudetton pikerisht duke parakaluar Interin?”

“Patjeter qe po, jemi aty dhe ne besojme te fitojme. Do te provojme gjithcka deri ne fund te sezonit. I kemi mundesite.”

“Milan eshte nje skuader qe vlen keto trofe. Crotone? Nuk e di cfare do te beje Milan me mua, do te me bleje apo jo.”

“Por te merkuren ndihesha mire dhe po punoj fort per te qene sa me mire ne fushen e lojes. Jemi nje skuader shume e forte.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.