Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 27, 2020

Scroll to top

Top

2,115 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SportItalia – Ausilio ka nje strategji per Witsel: fillimisht akordi me lojtarin dhe pastaj…

SportItalia – Ausilio ka nje strategji per Witsel: fillimisht akordi me lojtarin dhe pastaj…
Bujar Berishaj

Interi seriozisht pas Axel Witsel.

Klubi zikalter eshte ne kontakte te vazhdueshme me babain-agjent te mesfushorit belg dhe kerkon nje akord per te mbyllur operacionin me parametra zero ne 2017 por jo vetem sepse Ausilio ka nje strategji. Ja cfare raporton SportItalia:

“Te bllokohet Witsel me parametra zero, duke pare qe kontrate e tij skadon veen tjeter. Kjo eshte ajo qe Interi ka ne mendje, diskurset po shkojne para qe prej 2-3 jave, me zikalterit qe punojne me babain per te arritur marreveshjen per skadencen e kontrates. Menjehere pastaj njerezit e merkatos se Interit do te shkojne te Zenit duke u paraqitur me akordin e lojtarit dhe do te kerkojne te kuptojne nga ruset nese jane te sigurt per shifrat qe kerkojne per nje lojtar qe mund te largohet me parametra zero”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.