Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 17, 2018

Scroll to top

Top

merkato

ZYRTARE – Inter nenshkruan me talentin premtues italian Samuele Mulattieri!

17/07/2018, 22:44 |

Interi ka fituar garen per trekuartistin e talentuar italian Samuele Mulattieri.

Lojtari i vitit te lindjes 2000 kishte perfunduar edhe ne shenjestren e Juventus por ne fund ishte klubi zikalter qe arriti ta rrembej ate.

Disa minuta me heret … Read More

Sky – Mbrojtesi i krahut, mes Vrsaljko e Darmian fiton terren nje emer i ri: detajet

16/07/2018, 23:51 |

Interi ka bere 5 goditje kete merkato por nuk e ka ndermend te ndalet.

Piero Ausilio ne fakt deshiron qe t’i dhuroj trajnerit Luciano Spalletti edhe disa lojtare per te kompletuar ekipin me dispozicion.

Sic raportohet nga studiot e … Read More

SportItalia – Inter dhe Zenit, jo vetem miqesore por edhe merkato. Ausilios i propozohet…

13/07/2018, 0:43 |

Inter dhe Zenit do te luajne nje miqesore pas disa ditesh por duket se jo vetem kaq.

Kjo sepse duket se mesfushori argjentinas i Zenit, Leandro Paredes ka nostalgji per Italine dhe Serie A.

Sic raportohet nga studiot e SportItalia, … Read More

Di Marzio: “Inter, gati oferta per Vrsaljkon: ja shifrat! Darmian, Zappacosta, Eder e D’Ambrosio…”

13/07/2018, 0:22 |

Interi vazhdon te punoj ne merkato ne kerkim te nje mbrojtesi krahu per t’ia dhuruar Luciano Spallettit pas largimit te Joao Cancelo dhe Davide Santon.

Zgjedhja e pare e dirigjenes zikalter, duket pare veshtiresite e ndryshme per te arritur te … Read More

Merkato, D’Ambrosio i pelqen Napolit dhe eshte nje ide. Sot agjenti i lojtarit…

13/07/2018, 0:01 |

Te reja tjera nga merkato e Interit. Kete here ne dalje.

Sic raportohet nga SportItalia, mbrojtesi zikalter Danilo D’Ambrosio pelqehet nga Napoli i Aurelio De Laurentiis.

Sipas kanalit televiziv, agjenti Vincenzo Pisacane ka qene sot ne grumbullim para-sezonal te … Read More

Sky – Inter, sinjale pozitive ne merkato nga Atletico Madrid per Vrsaljko. Eder…

12/07/2018, 22:01 |

Ne shtepine e Interit po punohet per merkaton, si ne hyrje ashtu edhe ne dalje.

Dhe ne dalje emri me i nxehte eshte ai i sulmuesit Eder, me zikalterit qe po punojne te zhbllokojne tratativen qe duhet ta dergoj ne … Read More

Vrsaljko i rivleresuar nga Boterori por Atletico i ka bere lojtarit nje premtim: ja situata

12/07/2018, 21:09 |

Paraqitje pozitive per Sime Vrsaljko dje kunder Anglise ne gjysme-finale per te arritur pastaj ne finale te Boterorit.

Lojtari kroat, qe pavaresisht lendimit ne gju ka bere gjithcka qe te luaj mbreme, ka qene autor i nje prove solide te … Read More

Sky – Inter-Darmian, huazimi me te drejte blerje eshte i mundshem: ja pse!

12/07/2018, 20:43 |

Mbrojtesi italian, Matteo Darmian ne pronesine e Manchester United eshte nje lojtar qe i intereson Interit per krahun e djathte te mbrojtjes.

Ai konsiderohet si nje alternative per mbrojtjen e Spallettit me Sime Vrsaljkon dhe Alessandro Florenzin qe jane me … Read More

Merkato, Eder ne Kine mund te zhbllokoj dy operacione: detajet. Icardi, pas 15 korrikut…

12/07/2018, 0:10 |

Inter tashme ka definuar operacionin Eder duke e shitur ate Jingsu.

Lojtari ka pranuar oferten e klubit tjeter ne pronesi te Suning dhe ne arkat zikalter do te derdhen 6 milione euro per italo-brazilianin.

Keto para, sic raporton Alfredo … Read More

Pedulla: “Inter-Vrsaljko, ekziston vullneti i lojtarit! Kontakte te vazhdueshme dhe…”

11/07/2018, 21:51 |

“Sime Vrsaljko mbetet ne krye te listes se Interit per rolin e mbrojtesit se krahut te djathte”.

Kete raporton eksperti i merkatos Alfredo Pedulla rreth situates se mbrojtesit kroat qe tani po luan kunder Anglise ne gjysme-finale.

Profili i … Read More

Merkato, per George Puscas sirena nga jashte Italise: ja skuadrat e interesuara

11/07/2018, 20:46 |

George Puscas eshte akoma nje lojtar i Interit.

Per sulmuesin e ri rumun parashihej nje shitje para 30 qershorit per te regjistruar nje plusvalence ne bilanc qe do te ndihmonte me parametrat e FPF.

Por ne fund asgje nuk … Read More

Inter dhe merkato, nuk eshte ceshtje emrash por formulash. Duhet ndjekur nje diktat qe…

10/07/2018, 23:00 |

Merkato e Interit nuk ka ndaluar absolutisht ashtu sic duket pas goditjeve te qershorit.

Perkundrazi, drejtori sportiv Piero Ausilio eshte vazhdimisht ne kerkim te nje mbrojtesi te krahut, te nje mesfushori dhe nje sulmuesi krahu.

Sic mesohet nga fcinter1908.it, … Read More

Vrsaljko, Inter ne pole position: zikalterit provojne te bindin Atleticon me nje formule qe…

10/07/2018, 0:09 |

Inter ne pole position per kroatin Sime Vrsaljko.

Kete te pakten raporton eksperti i merkatos Gianluca Di Marzio qe gjithashtu tregon se si Napoli ka hyre ne gare per mbrojtesin e Atletico Madrid.

Por jo vetem, sepse Napoli eshte … Read More

Roma i jep ultimatum Florenzit: ”Rinovo ose sill 25 milione euro”. Nderkohe Interi dhe agjenti…

09/07/2018, 21:48 |

Po behet e gjate dhe e veshtire tratativa mes Romes dhe Alessandro Florenzit per rinovimin e lojtarit.

E veshtire deri ne ate pike sa, sic raporton edicioni online i La Repubblica, Roma i ka dhene nje ultimatum lojtarit te saj.

Read More