Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,003 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Titujt e gazetave kryesore sportive | 4 Gusht 2013

Titujt e gazetave kryesore sportive | 4 Gusht 2013
Xhorxh Gellci

Njihemi me titujt e gazetave kryesore sportive, Gazzetta dello Sport dhe Corriere dello Sport, persa i perket artikujve per Interin. Ja si hapen ato ne faqe te pare:

Interistet e presin me krahe hapur dhe ka qene bukur te shihej ne stervitje ne Pinzolo: ne fillim i vecuar pastaj ne grup duke ju afruar rifutjes. Po flasim per Diego Militon, i cili ka bere nje interviste ekskluzive per Gazzetta dello Sport: “Ndjej detyrimin te rikthehem dhe tani objektivi…” – ky eshte titulli kryesor i Gazzettes, e cila shton: “Ja ku jam. Dhe kunder Juventus…” Pas disa oresh do te zbulojme fjalet e plota te Princit, qe po rikuperohet nga demtimi i janarit ne gju dhe mesa duket do te kthehet ne fushe para parashikimeve.

Ndersa Corriere dello Sport perqendrohet me shume tek merkatoja interiste, specifikisht tek mesfusha. Sipas saj, Interi ka vendosur te shkoje direkt tek lojtari i San Paolos, Wellington. Titulli kryesor per Interin eshte: “Wellington, mesfushori per Interin.

Si gjithmone, ju ftojme te vizitoni inter.al ne mengjes pas daljes ne shitje te gazetave per te gjetur artikujt e plote ne gjuhen shqipe.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.