Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

652 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Agj. Casemiro: “Deshiron Interin. Ka nje tratative me Realin, por tani duhet…”

Agj. Casemiro: “Deshiron Interin. Ka nje tratative me Realin, por tani duhet…”
Bujar Berishaj

Duke folur per mikrofonat e Tutto Mercato Web, agjenti i Casemiro, Joseph Lee, duke komentuar mbi thashethemet ne lidhje me ardhjen e mundshme si huazim te Casemiros ne Inter nga Reali shpjegon: “Ka nje vullnet nga ana e Inter qe mbeshtet klientin tim. Tani Inter duhet te bejne ne ate menyre qe te kenaqin kerkesat e Real Madrid.”

“Casemiro dhe Inter kane rene dakord tashme? “Akordi nuk do te jete i veshtire per tu gjetur, por kjo do te duhet se pari mes dy klubeve. Casemiro do donte per te luajtur me Interin, e konsideron si nje klub te madh. Por e perseris qe dy klubet duhet te gjejne rrugen e drejte per transferim.”

Keshtu, nga ana e agjentit ka nje hapje te konsiderueshme drejtuar Interit per djaloshin e vitit ’92, i destinuar te largohet perkohesisht nga Real Madrid, qe ne vitin e fundit ka shijuar pak hapesire, dhe gjithashtu duke pare ardhjen e mundshme te Toni Kroos.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.