Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

768 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Babai (agjenti) i Ayew se shpejti ne Itali: te rejat e fundit

Babai (agjenti) i Ayew se shpejti ne Itali: te rejat e fundit
Bujar Berishaj

Nje mundesi e mrekullushme e merkatos, Andre Ayew objekt i deshirave te skuadrave italiane.

Mbi te gjitha Inter, qe provon ta sjell ne Milano me parametra zero ne veren e ardhshme, kur do t’i skadoj kontrata me Olympique Marseille. Ne ditet e ardhme Abedi Pele, bababi i Ayew, do te caktoj daten e ardhjes ne Itali nga Gana per te folur per situaten e djalit te tij me zikalterit dhe tjerat skuadra italiane.

Per momentin nuk ka akoma ndonje siguri per daten, por mund te jete 8 ose 9 prilli. Nje takim per te ardhmen, me Serie A si destinacion te mundshem: Abedi Pele ne shenjester te italianeve.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.