Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

5,312 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

CdS – Messi, Suning mendohet: Mund te finalizohet?

CdS – Messi, Suning mendohet: Mund te finalizohet?
  • On 30/11/2016, 11:19

Fjalet e thena dje nga Marco Tronchetti Provera (enderroj Messin tek Inter, dhe endrat realizohen) kan zbuluar nje deshire qe nuk u be kurre publike. Corriere dello Sport ka folur per fjalet e thena nga numri 1 i Pirelli.

Rinovimi me klubin katalanas nuk eshte kryer akoma, ka edhe 2 milion per te paguar per evazion fiskal, kjo mund te bej qe argjentinasi te mendoj lamtumiren. PSG, Manchester City jan hedhur me kohe ne sulm per numrin 10 te Barces, por eshte edhe Inter. “Ndermjet Lionel Messi e Inter ka patur gjithmon nje ndjenje, ose dicka me shume, keshtu ka shkruar CdS. Argjentinasi ka qen nje deshire e hershme e Inter, qe nga Massimo Moratti, por edhe Erick Thohir ka shprehur pelqimin ndaj tij. Tratative nuk ka patur kurre pasi cmimi i tij eshte i cmendur. Tani i takon Suning. Finalja mund te ndryshoje? Ide, Endrra, asnjehere nuk i dihet…”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.