Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

963 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Chiellini flet hapur: “Nuk e fsheh dot. Per mua ndeshja ndaj Interit eshte ndeshja qe me…”

Chiellini flet hapur: “Nuk e fsheh dot. Per mua ndeshja ndaj Interit eshte ndeshja qe me…”
Inter Club Staff

Giorgio Chiellini ka dhene nje interviste te shkurter diten e djeshme ne prag te finales se Kupes se Italise ne program ne Olimpico sot.

“Eshte nje ndeshje e bukur, nje finale e rendesishme per te gjithe Juventusin. Ka qene nje vit i veshtire, por ja ku jemi.”

“Por rritemi dite pas dite dhe kemi deshire te madhe per te fituar. Une dua te shtoj nje trofe tjeter ne karrieren time.”

“Do te perballemi me Interin, eshte rivaliteti vete. Nuk ka nevoje per asnje motiv tjeter. Mendoj se kjo ndeshje eshte shume e ndjere.”

“Per mua Inter eshte ndeshja me e ndjere, nga une por edhe nga tifozet. Por jo vetem tanet, por edhe tifozet e Interit.”

“Do te jete e veshtire sepse duhet te gjejme ekuiliber ne fushe dhe te jemi te kthjellet ne cdo faze te ndeshjes.”

“Do te kete momente ku do te duhet te vuajme bashke. Inter ka lojtare te medhenj dhe do duhet te bejme kujdes.”

“Ajo qe parashikoj, eshte nje ndeshje shume e bukur. Por si gjithmone, ne ndeshje te tilla, detajet do te bejne diferencen.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.