Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 8, 2022

Scroll to top

Top

555 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Conte ne qiellin e shtate, Interi i ploteson deshiren: “Rinovim deri ne 2025 per lojtarin e besuar te tij. Gati takimi me agjentin…”

Conte ne qiellin e shtate, Interi i ploteson deshiren: “Rinovim deri ne 2025 per lojtarin e besuar te tij. Gati takimi me agjentin…”
Inter Club Staff

Per Antonio Conte eshte nje lojtar shume i rendesishem, dhe nje titullar i padiskutueshem sa here esht ne dispozicion.

Eshte me te vertete unik ne cilesite e tij sipas Contes dhe prandaj ai e zgjedh pothuajse gjithmone nga minuta e pare.

Po flasim per Roberto Gagliardinit, qe per hir e vertetes, kur ai ka luajtur, Interi kohet e fundit ka marre edhe rezultat.

Per kete ka folur sot La Gazzetta dello Sport qe ka shpjeguar nder te tjera edhe iden e Interit per te ardhmen e Gagliardinit ne Milano.

“Gagliardini ka pasur shume kundershtare, sidomos ne mesin e tifozerise zikalter, te cilet e kane pare gjithmone si nje arsye se pse Eriksen nuk luante.”

“Por per hir te vertetes, Gagiardini ska asnje lidhje me Eriksen dhe nuk eshte faji i tij se pse italiani preferohet nga Conte.”

“E pikerisht ky i fundit, eshte ne qiellin e shtate qe Interi do i rinovoje kontraten lojtarit pas kerkeses se tranjerit.”

“Lojtari eshte ne skadence ne vitin 2023, por Interi i ka ofruar nje zgjatje kontrate deri ne 2025 per ta blinduar.”

“Interi deshiron te mbaje fort edhe shpirtin italian per te cilin Beppe Marotta flet kaq shume: per kete arsye pritet nga dite ne dite agjenti i lojtarit, Beppe Riso per te mbyllur praktikat e fundit.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.