Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,625 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere i habit te gjithe: “Guardiola i cmendur pas nje lojtari te Interit: e admiron aq shume sa ka gati…”

Corriere i habit te gjithe: “Guardiola i cmendur pas nje lojtari te Interit: e admiron aq shume sa ka gati…”
Inter Club Staff

Me sa duket lojtaret e skuadres se pare zikalter jane shume te pelqyer ne nivel europian ne prag te merkatos se veres.

Per kete gje flet sot Corriere dello Sport e cila tregon per nje Pep Guardiola qe ka hedhur syte nga kampi zikalter.

“Nuk eshte dicka e re qe Guardiola ka nje admirim teper te madh per Alessandro Bastonin, mbrojtesin zikalter.”

“Ai e ndjek prej kohesh dhe mbi te gjitha admiron cilesite e tij per te ndertuar lojen dhe per tu bere nje mesfushor i shtuar gjate fazave te ndryshme.”

“Gjithesesi, City ka kerkuar informacione edhe ne te kaluaren per Bastonin dhe gjithmone ka pare se Interi nuk ka pasur deshire te futet ne diskutime.”

“Por Guardiola deshiron ta provoje perseri per te dhe e shikon Bastonin si nje element qe sot i mungon skuadres se tij.”

“Ai po mendon per nje te ardhme me tre mbrojtes edhe per City dhe i mendon se dy qendrat e krahut me shume si mbrojtesa krahu se sa si mbrojtesa qendre.”

“Nderkohe nga ana tjeter edhe Conte deshiron Bastonin dhe ne Angli flitet se ai mund te beje nje oferte gjate veres.”

“Guardiola nga ana e tij e admiron aq shume Bastonin sa ka gati edhe nje shume parash per t’ja ofruar Interit.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.