Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 24, 2021

Scroll to top

Top

287 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Di Marzio zbulon gjithcka: “Inter-Griezmann, ja e gjithe e verteta e kesaj tratative.”

Di Marzio zbulon gjithcka: “Inter-Griezmann, ja e gjithe e verteta e kesaj tratative.”
Inter Club Staff

I intervistuar dje gjate nga Sky Sports UK, Gianluca Di Marzio ka vene pikat mbi ‘i’ per sa i perket merkatos se Interit ne hyrje dhe ne dalje.

Sipas asaj qe ka zbuluar ai dje, tashme nuk eshte dicka e re qe Lautaro Martinez eshte ne shenjestren e Barcelones.

Por eksperti i njohur italian i merkatos eshte ndalur edhe tek ceshtja Antoine Griezmann dhe lakimi i emrit te tij ne te kaluaren tek Interi.

“Lautaro? Ai mund te jete operacioni me i rendesishem i veres sepse nuk mendoj se lojtare si Messi, Cristiano Ronaldo, Neymar apo Mbappe do te largohen nga klubet respektive.”

“Tashme dihet qe Barcelona po tenton te fuse lojtare ne marreveshje sepse nuk i ka 111 milione euro per Lautaron.”

“Po Griezmann? Per mua ai tek Interi eshte nje jo e madhe. Kjo per nje fakt shume te thjeshte qe e kam thene edhe me pare.”

“Kete operacion e ndalon qe te ndodhe rroga e tij teper e madhe. Per kasat e Interit eshte e pamundur qe te jete ne parametrat qe kerkon UEFA me nje rroge te tille.”

“Prandaj, e verteta e gjithe kesaj tratative eshte se Interi e pelqen lojtarin por ne te njejten kohe e di shume mire qe per shkak te rroges e ka te pamundur te arrije tek ai edhe nese Barcelona do te ishte dakort me shitjen e tij.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.